Advert

VALİ FUNDA KOCABIYIK, HAS BAHÇE POLİSEVİ'NDE BAYRAMLAŞMA TÖRENİNE KATILDI

Vali Funda Kocabıyık, bayramlaşma töreninde yaptığı konuşmada dostluk ve kardeşlik duygularının canlandığı, sevinç ve mutluluk kaynağı Kurban Bayramı’na ulaşmanın mutluluğu içinde olduklarını söyledi.

VALİ FUNDA KOCABIYIK, HAS BAHÇE POLİSEVİ'NDE BAYRAMLAŞMA TÖRENİNE KATILDI
VALİ FUNDA KOCABIYIK, HAS BAHÇE POLİSEVİ'NDE BAYRAMLAŞMA TÖRENİNE KATILDI egeseshaber
Advert

ayramların kültürümüzde çok özel bir yeri olduğunu vurgulayan Vali Funda Kocabıyık, ”Bayramlar sevgiye, barışa, dostluğa, kardeşliğe, birlik ve beraberliğe açılan kapılardır. Birlik ve beraberliğimizin perçinlendiği, toplumsal barışın tesis edildiği bu mübarek zamanın rahmet ve bereketinde buluşmaktayız. Özellikle yardıma muhtaç vatandaşlarımıza maddi ve manevi desteklerimiz, kestiğimiz kurbanlar insani duygularımızı derinleştirmektedir” dedi. Kurban Bayramı sürecinde, vatandaşlarla, görevi başında olan kamu çalışanları ve şehit aileleri ile bir araya gelmeye çalıştıklarını ifade eden Vali Funda Kocabıyık,  Covid-19 salgını nedeniyle bayramın belirli kurallar çerçevesinde yapılması gerektiğine dikkat çekti.

Ülkemizde kontrollü sosyal hayata geçilse de salgının tamamen son bulmadığını belirten Vali Funda Kocabıyık şunları söyledi:

“Bayramlaşmalarımızı sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına uygun yapmalıyız. Vatandaşlarımızı da bu konuda uyarıyoruz. Bizim için anlamı büyük olan bayram günlerinde de rehavete kapılmamalı, sorumluluklarımızı bilmeli; kendimizi, sevdiklerimizi ve çevremizi korumak için salgına karşı duyarlı davranmalıyız. Bayram günlerinin hüzne dönüşmesine izin vermemeliyiz. Bu vesile ile tüm hemşehrilerimin Kurban Bayramı kutluyor, Kurban Bayramı’nın başta aziz milletimiz ve İslam âlemi olmak üzere tüm insanlığa sağlık, barış ve huzur getirmesini temenni ediyorum”

Bayramlaşma törenine Milletvekilleri Mehmet Altay, İsmail Güneş, Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, İl Emniyet Müdürü Mesut Gezer, İl Jandarma Komutanı Albay Murat Kılıç, siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile kurum müdürleri katıldı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİNE 3 FİRMADAN TEKLİF
KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİNE 3 FİRMADAN TEKLİF
UŞAK'IN İLK MOTOMEZATI RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU
UŞAK'IN İLK MOTOMEZATI RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU
"