Advert

"KADIN GİRİŞİMCİLERİMİZİ HER ALANDA DESTEKLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ"

Karahallı Kaymakamlığı bahçesinde düzenlenen kermeste Karahallı Kaymakamı Ahmet Gülderen'den kermes ve derneğin faaliyetleri ile ilgili bilgi alan Vali Funda Kocabıyık kermesi gezdi.

egeseshaber
Advert

Kermesin kadınlara imkân sağlandığında nasıl üretken olabileceklerini bir kez daha gösterdiğini dile getiren Vali Funda Kocabıyık, Karahallı Kadın Girişimciler Derneği'nin bu yolda önemli faaliyetlerinin olduğunu söyledi.

Kadınların toplumun gelişmesinde, kalkınmasında ve eşitliklerin dengelenmesinde asil bir görev üstlendiğini ifade eden Vali Funda Kocabıyık  “Girişimci kadınlarımızın ürettiği ve kültürümüzü yansıtan ürünlerin yer aldığı kermes oldukça renkli. Karahallı kaputundan üretilmiş birbirinden farklı ürünlerin yanı sıra çocukların el ve zihin becerilerini geliştirmek üzere tasarlanmış ahşap oyuncaklardan hediyelik lavanta ve gıda ürünlerine kadar pek çok ürünü bulabileceğiniz kermesi tüm hemşehrilerimin görmesini isterim. Ülke ekonomisinin gelişmesi için istihdamda kadınların gücünün artırılması gerekiyor. Kadınların emeği ve desteği olmadan ülkemizi daha iyi yerlere taşımak mümkün değildir. Bu yüzden bizler de daha üretken, çalışkan ve daha güçlü olmalıyız. Dolayısıyla biz kadınlar, azimle hayatın her alanında var olmalıyız. Kadın girişimcilerimizi her alanda desteklemeye devam edeceğiz." diye konuştu.

Vali Funda Kocabıyık, daha sonra kermesi hazırlayan kadınlarla bir süre sohbet ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KÜTAHYA'DA UYUŞTURUCU OPERASYONU
KÜTAHYA'DA UYUŞTURUCU OPERASYONU
UŞAK'TA 3.5 TON ARPA ÇALANLAR YAKALANDI
UŞAK'TA 3.5 TON ARPA ÇALANLAR YAKALANDI
"