Advert

COVİD-19'LA MÜCADELEDE "FİLYASYON ÇALIŞMALARI TAKİP KURULU" OLUŞTURULDU

Covid-19’la mücadelede filyasyon çalışmalarını daha etkin denetlemek amacıyla Vali Funda Kocabıyık’ın başkanlığında “Filyasyon Çalışmaları Takip Kurulu” oluşturuldu.

COVİD-19'LA MÜCADELEDE
COVİD-19'LA MÜCADELEDE egeseshaber

Valilik Toplantı salonunda bu gün gerçekleştirilen toplantıda konuşan Vali Funda Kocabıyık, “Filyasyon Çalışmaları Takip Kurulunun” salgınla mücadelede önemli görev üstleneceğini söyledi.

Etkin Şekilde Takip Edilecek

İl genelinde Covid-19 salgınından vatandaşların olumsuz etkilenmemesi için virüsün ülkemizde görülmeye başladığı ilk günden itibaren aralıksız çalıştıklarını ifade eden Vali Funda Kocabıyık, “Salgının yayılmasını engellemek amacıyla bugün, ilimizde görev yapacak “Filyasyon Çalışmaları Takip Kurulunu” oluşturduk. Bu kurul, Covid-19 virüsü taşıyan ve taşıyanlarla temaslı kişilere yönelik uygulanan ev karantinasını etkin şekilde takip edecek. Oluşturacağımız ekipler, il genelinde ev karantinasında bulunması gereken kişileri 14 günlük karantina sürecinde her gün değişik saatlerde günde en az iki kez evlerinde ziyaret edecek ve karantina kurallarına uyulup uyulmadığını denetleyecek, karantina kurallarına uymayanlar hakkında işlem başlatacak” dedi.

"Vatandaşımızın Sağlığı İçin"

Kurul çalışmaları ile virüs taşıyan ya da taşıma riski bulunan kişilerin topluma karışmasının önüne geçmeyi hedeflediklerini aktaran Vali Funda Kocabıyık, “Unutmayalım ki aldığımız tedbirlerin hepsi vatandaşımızın sağlığı için. Covid-19 ile mücadelede her birey üzerine düşeni yapar, sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına dikkat eder, karantina kurallarına uyarsa ilimizde salgının yayılmasını engellemiş oluruz” ifadelerini kullandı.

 
 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AYDIN EĞİTİM - SEN BAŞKANI
AYDIN EĞİTİM - SEN BAŞKANI "UZAKTAN EĞİTİM AMACINA ULAŞMADI"
UŞAK EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİ EK BİNASI HİZMETE GİRDİ
UŞAK EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİ EK BİNASI HİZMETE GİRDİ
"