Advert

ATA KULE ŞEHİR MÜZESİ OLMAYA HAZIRLANIYOR

Uşak’ın işlek bölgelerinden Ata Park’taki, 51,5 metrelik ve kentin en yüksek yapısı olan Ata Kule’nin şehir müzesi olarak hizmet vermesi planlanıyor. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, söz konusu çalışmanın Uşak’ın kurtuluşunun 100’üncü yılına kadar hayata geçirilmesi için gerekli görüşmelerin devam ettiğini ifade etti.

ATA KULE ŞEHİR MÜZESİ OLMAYA HAZIRLANIYOR
ATA KULE ŞEHİR MÜZESİ OLMAYA HAZIRLANIYOR egeseshaber
Advert

2009’da ikinci kez Uşak Belediye Başkanı seçilen Ali Erdoğan’ın görev döneminde, projelendirilen ve hayata geçirilen Ata Kule, uzun süre tartışma konusu oldu.

Bir önceki Uşak Belediyesi yönetimi tarafından ışıkları söndürülen ve hangi amaçla kullanılacağı gündeme gelen Ata Kule, Mart 2014’te hizmete açıldı. O dönemde yaklaşık olarak 2 milyon TL’ye mal olan Ata Kule, planetaryum (gözlem evi) olarak tasarlandı. 10 katlı olan Ata Kule’nin en üst kadındaki planetaryum, 28 kişilik olarak tasarladı. Burada öğrencilerin ve sınıf şeklinde, gözlem yapmaları planlandı. Fakat Ata Kule, görüntüsü nedeniyle uzun süre eleştiri konusu oldu.

Dönemin Mimarlar Odası Başkanı Avni Özgencil, kuleyi “İşlevsiz kütle” olarak nitelendirirken, aynı dönemde CHP İl Başkanı olan Bülent Horosan da “Ucube” olarak gördüğünü ifade etti. CHP’li Bülent Horasan’ın “Ucube” benzetmesine, dönemin AK Parti İl Başkanı Mehmet Gün de destek verdi ve "CHP Uşak İl Başkanı Sn. Bülent Horasan Atapark'taki Atakuleye 2,5 tirilyonluk UCUBE demiş. Doğru söze doğru demek gerekir" ifadesini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİNE 3 FİRMADAN TEKLİF
KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİNE 3 FİRMADAN TEKLİF
UŞAK'IN İLK MOTOMEZATI RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU
UŞAK'IN İLK MOTOMEZATI RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU
"