Advert

2020 DGS ve ALES/1 SINAVLARI UŞAK İL SINAV KOORDİNASYON TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından, 9 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ve 16 Ağustos 2020 tarihinde gerçekleşecek Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı İlkbahar Dönemi (ALES/1) Sınavı öncesi Uşak Üniversitesi ÖSYM İl Sınav Merkezi Koordinatörlüğü tarafından sınav güvenliği toplantısı gerçekleştirildi.

2020 DGS ve ALES/1 SINAVLARI UŞAK İL SINAV KOORDİNASYON TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ
2020 DGS ve ALES/1 SINAVLARI UŞAK İL SINAV KOORDİNASYON TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ egeseshaber

Sınavlarda alınacak güvenlik önlemlerini görüşmek üzere, Uşak Üniversitesi Recep Tayip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezi Senato salonunda gerçekleşen toplantıya, Sınav Koordinasyon Kurul Başkanı Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, İl Emniyet Müdürü Mesut Gezer, İl Jandarma Komutan V. J. Alb. Oğuzhan Uslu, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdür V. Dilek Çörük, İl Milli Eğitim Müdür Y. Şb. Mdr. Murat Can, İl Sağlık Müdürü Dr. Sedat Kavas ve Sınav Organizasyon Koordinatörü Prof. Dr. Sadiye Tutsak katıldı. Toplantıda sınav öncesi, sınav günü ve sonrasında alınacak tedbirler görüşülerek kararlar alındı. 

"Sınav Güvenliği ve Hijyenle İlgili Gerekli Tedbirlerimizi Aldık” 

Toplantı sonrası Rektör Prof. Dr. Savaş yaptığı açıklamada, 2020 DGS ve ALES/1 sınavlarının yapılacağı binalarda güvenliğin sağlanması, bu yönde alınacak tedbirler, adayların sınav binalarına ulaşımı, soruların sınav binalarına nakli, il sınav merkezinde sınav öncesi ve sonrasında alınacak önlemlerle ilgili görüş alışverişinde bulunulduğunu söyledi. DGS’ye Uşak ilinde bin 830; ALES/1 Sınavına ise bin 290 öğrencinin girmesinin beklendiğini belirten Rektör Savaş, DGS sınavının 13 binada, ALES/1 sınavının ise 7 bina gerçekleşeceğini söyledi. Bu sene yapılan sınavlarda Kovid-19 salgını nedeniyle önlemleri arttırdıklarına dikkat çeken Prof. Dr. Savaş “Okullarımızda sınav tarihlerinden önce dezenfekte işlemleri yapılacak ve sınav günü adaylarımız gelmeden tekrarlanacaktır. ÖSYM tarafından adaylarımıza dezenfektan, maske ve  dezenfektan mendil temin edilecektir. İsteyen adaylar kendileri de dezenfektan, maske, siperlik ve eldiven getirebilecekler. Emniyet görevlilerimiz adayların ve sınav görevlilerinin üst aramalarını sosyal mesafe gözeterek el detektörü ile yapacaktır. ÖSYM İl Sınav Merkezi Koordinatörlüğü olarak tüm tedbirlerimizi aldık.” dedi.

"Tüm Adaylara Başarılar Diliyorum"

DGS ve ALES/1 sınavına girecek adaylara, Sınav Giriş Belgeleri, Türkiye Cumhuriyeti Nüfus Cüzdanı (Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı veya süresi geçerli pasaport) gibi kılavuzda belirtilen geçerli kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları konusunda uyarılarda bulunan Prof. Dr. Ekrem Savaş, “Sınav kılavuzda yazan geçerli kimlik belgelerini sunamayan adaylar sınava alınmayacaklardır. İl Nüfus Müdürlüğümüz DGS sınavının yapılacağı 09 Ağustos ve ALES sınavının yapılacağı 16 Ağustos 2020 Pazar günleri saat 07.00 ile 10.00 arasında nüfus
cüzdanını kaybeden ve yeniden çıkarmak isteyen adaylar için açık olacaktır. Ayrıca adaylarımız sınava getirilmesi yasak olan araç-gereçleri yanlarına almamalıdır. Adaylarımızın sınav günü binalara alınacakları son saat 10.00’dır. Bu saatten sonra sınav binasına adaylarımız kesinlikle alınmayacak ve sınav 10.15’te başlayacaktır. Adaylarımızın sıkıntı yaşamamaları adına bu hususları dikkate alarak hareket etmeleri önemlidir. Tüm adaylara başarılar diliyorum.”şeklinde konuştu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZKAN YALIM'DAN DERELİ KÖYÜNE ZİYARET
ÖZKAN YALIM'DAN DERELİ KÖYÜNE ZİYARET
İTFAİYECİLER BAŞKAN SOYER'İ ZİYARET ETTİ
İTFAİYECİLER BAŞKAN SOYER'İ ZİYARET ETTİ
"