Advert

CHP'Lİ VEKİLDEN BAKANLARA SORULAR

CHP Uşak milletvekili Özkan Yalım TBMM'de ekonomi bakanı Berat Albayrak başta olmak üzere birçok bakanlara önemli sorular sordu.

CHP'Lİ VEKİLDEN BAKANLARA SORULAR
CHP'Lİ VEKİLDEN BAKANLARA SORULAR egeseshaber

CHP Uşak milletvekili Özkan Yalım meclis konuşmasında "Acaba hangi konularda merak ettik. Sayın bakandan cevap bekliyoruz!!! 
İhracat rakamlarında mı?  Milli gelirde mi? Asgari ücretle geçinemeyen işçiler gelirlerinde mi? Maaşları ile geçinemeyen emekliler ve memurların sayıları ile mi? Ülkedeki gelir adaletsizliği ile mi? Kâğıt üzerinde hileler yaparak yüksek gösterdiğiniz Milli gelir rakamları karşısında çöpten, pazar, manav ve market artıklarını yiyecek olarak toplamak zorunda kalan vatandaş sayılarında mı? Yoksuzluklardaki artış ile mi? İç-dış borç artışı ile mi? Vatandaşın çoğunun o karttan aldığı parayı bu karta yatırarak günü kurtarmaya çalışması ile mi? Yoksullukla nasıl mücadele etmediğinizle mi? Oluşturduğunuz “Kendi Kaymak Tabakanıza” nasıl güzel imkânlar sağladığınızla mı?  Devlete yok ettiğiniz liyakat sistemiyle mi? Vergisini borcunu sildiğiniz yandaşlarınızla mı?  
Ekonominin günden güne kötüye gitmesi ile mi?  7 Lira olan dolar fiyatı ile mi?  Eğitim adaletsizliği ile mi?  
İşsiz kaldığı için ve iş bulamadığı için bunalıma girip intihar edenlerin sayılarıyla mı?  Atanamadığı için intihar eden öğretmenler sayılarıyla mı? Kadın, çocuk cinayetlerinde ki artış rakamlarıyla mı? Pandemi salgını nedeni ile düşük gösterdiğiniz ölüm ve hastalık sayılarıyla mı? Pandemi nedeni ile ödenen 1752_TL'lik kısa çalışma ödeneği ile; yani günlük 58_TL ile bir ailenin nasıl geçinemediği ile mi? Adaletin, hakkın ve hukukun bir ülkede nasıl yok edildiği ile mi? İnsan haklarının nasıl hiçe sayıldığı ile mi? Hayvan haklarının yok sayıldığı ile mi?  
Önleyemediğiniz beyin göçü ile mi? Talan ettiğiniz, katlettiğiniz doğa ile mi? Verimli kullanamadığımız doğal ve yapay kaynaklarımızla mı? Dünyada gelişen teknolojiye nasıl entegre olamazımızla mı? Yaşam alanı tanımadığınız küçük sanayici, küçük nakliyeci, küçük esnaflar ile mi? Samanı bile ithal eder duruma geldiğimiz tarım ve Hayvancılıkla mı? 

Ben bu soruların birçoğunun yanıtını bir milletvekili olarak Yüce Meclis'imizin çatısı altında verdiğim yazılı ve sözlü soru önergelerimle, aynı zamanda meclis kürsününsen ve basın kürsüsünden yapmış olduğum konuşmalar ile birçoğuna yanıt aradım fakat çoğunun yanıtlarını bulamadım. Normal vatandaşımız bu soruların yanıtını nasıl bulsun şimdi ben bunu sizlere tekrar tekrar soruyorum ve soracağım." ifadelerine yer verdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZKAN YALIM'DAN DERELİ KÖYÜNE ZİYARET
ÖZKAN YALIM'DAN DERELİ KÖYÜNE ZİYARET
İTFAİYECİLER BAŞKAN SOYER'İ ZİYARET ETTİ
İTFAİYECİLER BAŞKAN SOYER'İ ZİYARET ETTİ
"