Advert

VALİ FUNDA KOCABIYIK, COVİD-19 DENETLEMELERİNE KATILDI

Vali Funda Kocabıyık, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatları ile gerçekleştirilen Covid-19 salgını denetimlerine katıldı.

VALİ FUNDA KOCABIYIK, COVİD-19 DENETLEMELERİNE KATILDI
VALİ FUNDA KOCABIYIK, COVİD-19 DENETLEMELERİNE KATILDI egeseshaber

İlk olarak Sigorta pazar yerine giden Vali Funda Kocabıyık, esnaflarla ve vatandaşlarla sohbet ederek denetimler hakkında bilgili verdi. Daha sonra taksi durağında taksicilerle bir süre sohbet eden Vali Funda Kocabıyık, Ata Park çevresindeki market, kafeteryalarda inceleme yaptı.

Denetimlerin ardından açıklama yapan Vali Funda Kocabıyık, il genelinde Covid-19 salgını süresince bugüne kadar yapılan en geniş kapsamlı denetimleri gerçekleştirdiklerini söyledi.

"Salgının Yayılmasını Engellemek İçin Herkese Görev Düşüyor"

Pazar yerleri, iş yerleri, marketler, toplu taşıma araçları, taksiler, lokantalar, kafeteryalar başta olmak üzere tüm yaşam alanlarında polis, jandarma, zabıta ekipleri ile ilgili müdürlüklerin ekiplerinin denetim gerçekleştirdiğini ifade eden Vali Funda Kocabıyık,, “İlimiz genelinde gün boyu sürecek Covid-19 denetimlerinde ekiplerimiz özellikle maske kullanımı, sosyal mesafe ile hijyen kuralları hakkında hemşehrilerimizi bilgilendiriyor. Salgının yayılmasını engellemek için herkese görev düşüyor. Denetimlerim sırasında özellikle market, kafeterya ve lokantalarda iş yeri sahiplerimizin tedbirlere sıkı sıkıya uyduğunu görmek beni oldukça memnun etti. Toplumun tüm kesimlerinden aldığım görüşler, salgının son bulması için ortak bir çaba gösterilmesi yönünde. Bu duyarlılıkla ümit ediyorum ki bu süreci en az olumsuzlukla sonlandıracağız. Her insanımız bizim için çok değerli, bu yüzden toplum sağlığını korumak için çaba göstermeye devam ediyoruz” dedi.

Denetimler sırasında Vali Funda Kocabıyık’a Uşak Belediye Başkan Vekili Gökhan Yalçın, Uşak Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Atalay Savaş eşlik etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TÜRKİYE'DEKİ İTFAİYELER ARASINDA İLK VE TEK
TÜRKİYE'DEKİ İTFAİYELER ARASINDA İLK VE TEK
"