Advert

ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANI ADİL KARAİSMAİLOĞLU DENİZLİ'Yİ ZİYARET ETTİ

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, ziyaret ve incelemelerde bulunmak için Denizli'yi ziyaret etti.

ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANI ADİL KARAİSMAİLOĞLU DENİZLİ'Yİ ZİYARET ETTİ
ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANI ADİL KARAİSMAİLOĞLU DENİZLİ'Yİ ZİYARET ETTİ egeseshaber

Bugün sabah saatlerinde İlimize gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Adil Karaismailoğlu’nu Çardak Havalimanı’nda, Valimiz Ali Fuat Atik, Denizli Milletvekilleri Cahit Özkan, Şahin Tin, Nilgün Ök, Ahmet Yıldız, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve diğer İl protokolü karşıladı. 

Hedef Yıl Sonu

Denizli’deki programına Honaz Tüneli'nde incelemelerde bulunurak başlayan Ulaştırma ve Altyapı Baknı Adil Karaismailoğlu yaptığı açıklamada; önemli bir kavşak noktası olan, kentin şehirlerarası trafiğini bu projeyle çevre yoluna aktarılacağını dile getirerek, tünel imalatının bu yıl içerisinde bitirmeyi planladıklarını, önümüzdeki yılda 2 bin 600 metre çift tüpten oluşan Honaz Tüneli'nin bağlantı yollarıyla birlikte tamamlanmasıyla 14 kilometrelik Denizli Çevre Yolu'nun hizmete gireceğini, vatandaşların egzoz emisyonlarından kurtularak rahat nefes alacağını, hem zamandan hem yakıttan tasarruf edeceğini belirtti.

Hedef 2022'de Tamamlamak

Türk ekonomisine güvenin göstergelerinden biri olan, bağlantı yollarıyla birlikte 163 kilometrelik Aydın-Denizli otoyolu, bölgeye büyük bir rahatlık ve katkı sağlayacak önemli bir proje ihalesinin de onaylandığını, burayı da 2022 yılı içinde tamamlamayı hedeflediklerini bildirdi.

Devam Eden 14 Proje

Denizli'de devam eden 14 projeleri bulunduğunu, bunları bir bir tamamlayarak hizmete açacaklarını, yeni ihtiyaçlar için de projeler hazırladıklarını, pandemi sürecine rağmen yatırımlarının 2023 kalkınma hedefleri doğrultusunda memleketin her köşesinde devam ettiğini de sözlerine ekledi.

Camii Açılışına Katıldı

 Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Adil Karaismailoğlu daha sonra Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zola'ı makamında ziyaret ederek kentteki yatırmlara ilişkin bilgi aldı. Ardından Ak Parti İl Başkanlığı'nı ziyaret etti. Daha sonra hayırsever yaptırmış olduğu Huriye Yıldırım Anne Camii açılışını yapmak üzere Çivril ilçesine gitti. Kurdele kesim törein ardından camiiy hizmete açan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Vali Ali Fuat Atik ve beraberidneki heyetle vedalaşalarak Denizli'den ayrıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AYDIN EĞİTİM - SEN BAŞKANI
AYDIN EĞİTİM - SEN BAŞKANI "UZAKTAN EĞİTİM AMACINA ULAŞMADI"
UŞAK EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİ EK BİNASI HİZMETE GİRDİ
UŞAK EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİ EK BİNASI HİZMETE GİRDİ
"