Advert

KÜTAHYA'DA EN KAPSAMLI KOVİD-19 DENETİMİ

İçişleri Bakanlığının genelgesi doğrultusunda, Kütahya Valisi Ali Çelik’in koordinasyonunda Devletin tüm birimleri sahaya indi; Kütahya’da “Sağlık İçin, Hepimiz İçin" sloganıyla en kapsamlı Kovid-19 denetimleri yapıldı.

KÜTAHYA'DA EN KAPSAMLI KOVİD-19 DENETİMİ
KÜTAHYA'DA EN KAPSAMLI KOVİD-19 DENETİMİ egeseshaber

Kütahya il merkezi ve 12 ilçesinde "Sağlık İçin Hepimiz İçin" sloganıyla Kovid-19 tedbirlerine yönelik gerçekleştirilen denetimlere; Vali Vekili Mustafa Güney, Vali Yardımcısı Halil İbrahim Ertekin, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, ilçe kaymakamları,İl Sağlık Müdürü Mehmet Erşan, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KÜTSO) Başkanı İsmet Özotraç, Kütahya Esnaf ve Sanatkarlar Birliği Başkanı İbrahim Yiğit, kolluk birimleri ile kurum müdürleri katıldı. 

Kamuya Açık Alanların Tamamı Denetim Altında

Türkiye genelinde eş zamanlı gerçekleştirilen denetim kapsamında Kütahya’da da pazar yerleri, iş yerleri, marketler, toplu taşıma araçları, alışveriş alanları, lokantalar, kafeteryalar, kuaför, berber, güzellik salonları, ticari taksiler, taksi durakları ile tüm yaşam alanlarında Kovid-19 tedbirleri denetlendi. 

Tedbirlere Riayet Vurgusu Yapıldı

Kovid-19 tedbirleri hakkında bilgilendirilmelerin yapıldığı denetimlerde iş yeri sahipleri, çalışanlar ve müşterilere maske, fiziki mesafe ve temizlik hatırlatması yapıldı. Toplu taşıma araçlarında yapılan denetimlerde yolcu sayısı, maske kullanımı ve fiziki mesafeye uyulup uyulmadığı kontrol edildi. Sürücü ve yolculardan tedbirlere riayet edilmesi hususunda destek istendi.

 

Dezenfektan Uyarısı

Ticari taksi ve taksi duraklarında gerçekleştirilen denetimlerde araçların düzenli periyotlarda dezenfekte edilmesinin önemine dikkat çekilerek yolcular için dezenfektan ya da 80 derece kolonya bulundurulması yönünde uyarılarda bulunuldu.

."Kütahya Kurallara Uyuyor"

Vali Vekili Mustafa Güney, Kütahyalıların alınan tedbir ve kuralları uygulamada hassas davrandığını belirterek, Kovid-19 mücadelesine desteklerinden dolayı teşekkür etti. 

"Bugüne Dek Bin 400 İşletme Denetlendi"

Vali Ali Çelik’in Kütahya’da göreve başlamasıyla birlikte ayrı bir ekip oluşturularak denetim sayısının artırıldığını kaydeden Güney, “18 alanda 13 ekibimiz aralıksız denetim yapıyor. 70 görevlimiz ise belirli periyotlarda denetimlerini gerçekleştiriyor. Bugüne dek Kütahya il merkezinde bin 400 işletmemizi denetledik” dedi.

"Güvenli Alan Logosu Uygulamasını Başlatacağız"

Güney, İçişleri Bakanlığı genelgesi doğrultusunda tedbirlere uyan işyerlerinin ödüllendirilmesi ve diğer iş yerlerinin teşvik edilmesi amacıyla art arda yapılan üç denetim sonucunda Sağlık Bakanlığı “Covid-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi” ile İçişleri Bakanlığı denetim formlarında belirtilen kurallara uyduğu tespit edilen iş yerleri, şehir içi toplu taşıma araçları ve ticari taksilere “Güvenli Alan” logosu verileceğini söyledi.

"Mücadelemizi Kararlılıkla Sürdüreceğiz"

Denetimlerdeki amacın farkındalığı artırmak olduğuna dikkat çeken Vali Yardımcısı Halil İbrahim Ertekin, “Toplum sağlığı için birlik ve beraberlik içerisinde bu süreci yürütmemiz lazım. Kütahya’da bunu yürütebiliyoruz. Vatandaşımızın hassiyetleri bizi çok memnun ediyor. Kütahya halkına çok teşekkür ederim. Mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz. Kovid 19’la mücadelede Kütahya’nın Türkiye’de örnek illerden biri olacağına inanıyorum” dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZKAN YALIM'DAN DERELİ KÖYÜNE ZİYARET
ÖZKAN YALIM'DAN DERELİ KÖYÜNE ZİYARET
İTFAİYECİLER BAŞKAN SOYER'İ ZİYARET ETTİ
İTFAİYECİLER BAŞKAN SOYER'İ ZİYARET ETTİ
"