Advert

CHP UŞAK MİLLETVEKİLİ ÖZKAN YALIM EKONOMİ HAKKINDA VATANDAŞLARI UYARDI: “BORÇLANMAYIN”

Cumhuriyet Halk Partisi Uşak milletvekili Özkan Yalım ekonomideki dalgalanmalar hakkında konuştu. CHP Uşak milletvekili Özkan Yalım özellikle vatandaşı uyardı ve şöyle konuştu; “Hiç kimse kendi komşusundan, kendi arkadaşından kesinlikle döviz veya altın borçlanmasına gitmesin” dedi.

CHP UŞAK MİLLETVEKİLİ ÖZKAN YALIM EKONOMİ HAKKINDA  VATANDAŞLARI  UYARDI: “BORÇLANMAYIN”
CHP UŞAK MİLLETVEKİLİ ÖZKAN YALIM EKONOMİ HAKKINDA  VATANDAŞLARI  UYARDI: “BORÇLANMAYIN” egeseshaber
Advert

CHP Uşak milletvekili Özkan Yalım’ın açıklamalarından satır başları şöyle; “Maalesef hükümet yapmış olduğu özellikle Mart Nisan aylarındaki karşılıksız para basma olaylarından dolayı yaklaşık 94 Milyar TL civarında ülkemizde para basıldı. Bugün yaklaşık üç aydır bankaya giden veya bankamatiğe giden her vatandaşımız kartını bankamatiğe taktığında seri numaraları peş peşe gelen yeni dekontlar çıktı. Bütün kamuoyunun bildiği üzere hükümet para basmıştır, bastığı parayı da doğal olarak piyasaya sürmüştür. Para basmak hükümetin doğal hakkıdır ama bunun belirli kriterleri var karşılıksız para basarsanız bugün itibariyle para basmanın ardından 2-3 ay sonra piyasalara yansıdı. Dünya bankasının kontrolleri sonucunda yeterli altın rezervi bulunmadığından dolayı bunun karşılığında da para basıldığından dolayı kesinlikle bugün delevasyon denilen olay gerçekleşti.

 

Çok Ciddi Endişe İçindeyim

Ben korkarım önümüzdeki günler daha zor geçecek. Çekilen kredilerin ödemeleri Ekim-Aralık ayları arasında gerçekleşecek ülkemiz adına ülkemizde yaşayan vatandaşlarımız adına çok ciddi endişe içindeyim. Ertelenen ödemelerden dolayı çifte ödemeler başlayacak bununla beraber bireysel ve kamusal ödemeler başlayacak. İşte bu tarihlerden itibaren ülkemiz zor bir döneme girecek. Ben ülkemizin zor bir durumda olmasını istemem ama  Sayın Berat Albayrak ve Sayın cumhurbaşkanı yapmış olduğu ekonomideki yanlışlardan dolayı önümüzde çok kötü günler bekliyor.

Ben vatandaşlarımızı uyarıyorum hiç kimse kendi komşusundan, kendi arkadaşından kesinlikle döviz veya altın borçlanmasına gitmesin çünkü önümüzdeki süreçte doların 10 TL, Euro’nun 11 TL, altını –n en az 1buçuk- 2 katın kadar yükselmesini görebiliriz. Onun için tüm vatandaşlarımızı uyarıyorum burada hata yapan AK Parti hükümeti, tek adam rejimi Sayın Berat Albayrak ve sayın cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hata yapmaya devam ediyorlar. Havuzu bitirdiler, havuzdaki suyu bitirdiler artık Merkez Bankası’nda 120 küsur milyar olan döviz stoğumuz 90 milyara kadar düştü. Bunun da tamamı bizim değil bankaların MB’ye emanet etmiş odluğu paralar para. Reeldeki ve gerçekteki döviz stoğumuz 23 Milyar dolar.

Bir An Önce Seçime Gidilmeli

Swap anlaşmaları da var. Katar’la yapılan anlaşmalardan dolayı karşılıksız swaplardan dolayı da bu döviz rezervinin 53 milyardan eksilere indiğini ben teyit ediyorum. Sayın Berat Albayrak ve Erdoğan’ın yapmış olduğu hatalardan dolayı ülkemiz ciddi sıkıntılar içindedir. Daha kötü günler bizi bekliyor. Bunların çözülmesi için bir an önce seçime gidilmeli ve sandıkta da gerekli cevabı vermeliyiz”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİNE 3 FİRMADAN TEKLİF
KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİNE 3 FİRMADAN TEKLİF
UŞAK'IN İLK MOTOMEZATI RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU
UŞAK'IN İLK MOTOMEZATI RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU
"