Advert

MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Ağustos ayı Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı’nda gündeme ilişkin konuları değerlendirdi. Şehitlerimizi rahmetle anan Başkan Ergün, Doğu Akdeniz’de görevde bulunan donanmamızda yer alan askerlerimize hayır dualarında bulundu.

MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI
MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI egeseshaber
Advert

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı’nda meclis üyelerine hitap etti. Başkan Ergün, “Geçtiğimiz hafta Kurban Bayramımızı idrak ettik. Bu vesileyle bir kez daha hepinizin bayramını kutluyor, kurban ibadetini yerine getiren hemşerilerime ibadetlerinin Allah katında kabul olmasını diliyorum. Dün, Hakkâri Yüksekova’da zırhlı polis aracının devrilmesi sonucu 2 evladımız şehit oldu. Pazar günü de Pençe-Kaplan Operasyonu bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada bir evladımız şehit düştü. Bu vesileyle aziz vatanımızın bölünmez bütünlüğü için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Milletimizin başı sağ olsun” dedi.

MABEM'in Başarılı Öğrencilerini Kutladı

Liselere Geçiş Sınavı sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte MABEM’in başarısını bir kez daha tescillediğine değinen Başkan Ergün, “Büyükşehir Belediyemiz bünyesinde ilimiz geneline yaydığımız ve başarı çıtasını her geçen gün arttıran MABEM eğitim kurumlarımız yine bizleri gururlandırdı. Tüm soruları doğru yanıtlayıp 500 tam puan alan MABEM öğrencilerimiz Ali Arda Çiftçi ve Yunus Emre Güngör başta olmak üzere; 120 öğrencimiz yüzde 1’lik dilime; 52 öğrencimiz yüzde 2’lik dilime; 68 öğrencimiz yüzde 3’lük dilime; 54 öğrencimiz yüzde 4’lük dilime; 67 öğrencimiz yüzde 5’lik dilime; 80 öğrencimiz de yüzde 6’lık dilime girmeyi başardılar. Tüm çocuklarımızı tebrik ediyor, bundan sonraki hayatlarında da başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.

Zafer Bayramı ve Demirci'nin Kurtluşu Kutlandı

Şanlı Türk tarihinde çok ayrı yeri olan Ağustos ayına da değinen Başkan Ergün, “Anadolu kapılarının Türklere açıldığı 26 Ağustos 1071 Malazgirt Zaferi’nden; 26 Ağustos 1922’de başlayıp 30 Ağustos Zaferi ile sonuçlanan Büyük Taarruz’a kadar kahraman atalarımızın anısı önünde saygıyla eğiliyoruz. Bu vesileyle Alparslan’dan Osman Bey’e, Fatih Sultan Mehmet’ten Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e kadar aziz atalarımızı saygıyla anıyor, bizlere bu toprakları emanet eden aziz şehitlerimizin kutsal emanetlerine ilelebet sahip çıkacağımızı gururla haykırıyoruz. Ruhları şad mekanları cennet olsun. 30 Ağustos’ta düşman işgalinden kurtulan Demirci’mizin kurtuluş yıldönümünü de kutluyor, büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Demirci akıncılarını ve kahraman atalarımızı saygıyla anıyorum” ifadelerine yer verdi.

"Türkiye, Doğu Akdeniz'de Uluslararası Hukuka Uygun Hareket Ediyor"

Konuşmasında şehit Eren Bülbül’ü de unutmayan Başkan Ergün, sözlerini şöyle noktaladı: “3 yıl önce bugün, PKK’lı hainler tarafından alçakça şehit edilen Eren Bülbül kardeşimizi ve O’nu korumak için canını ortaya koyan Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik’i de rahmetle anıyorum. Doğu Akdeniz’de yaşanan gelişmeleri hepimiz yakından takip ediyoruz. Ülkemiz Mavi Vatan’da uluslararası hukuka uygun hareket etmektedir. Tehditlere dün boyun eğmedi, hiçbir zaman da boyun eğmeyecek. Yüce Allah ordumuzun yar ve yardımcısı olsun.”

Maddeler Oylanarak Karara Bağlandı 

Konuşmanın ardından Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün başkanlığında gerçekleştirilen Ağustos ayı Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı’nda gündem maddeleri oylanarak karara bağlandı. Tüm maddelerin oylanmasının akabinde 8 Eylül Salı günü saat 18.00’de toplanmak üzere birleşime son verildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İZMİR'DE CAN PAZARI! EGE ÜNİVERSİTESİ HASTESİ'NDE OHAL!
İZMİR'DE CAN PAZARI! EGE ÜNİVERSİTESİ HASTESİ'NDE OHAL!
VALİ KÖŞGER'DEN DEPREMLE İLGİLİ AÇIKLAMA
VALİ KÖŞGER'DEN DEPREMLE İLGİLİ AÇIKLAMA
"