Advert

UŞAK KAHVECİLER ESNAF ODASI'NDAN BASIN AÇIKLAMASI!

Koronavirüs salgının ülkemizde görülmesinin ardından İçişleri Bakanlığı 16 Mart tarihi itibariyle kahvehane ve kıraathaneleri geçici süre ile hizmete kapatmıştı. 1 Haziran tarihinde tekrar faaliyete açılan kahvehanelerde oyun oynama yasağı getirildi. Kahvehane işletmelerinin ekonomik sıkıntılarını dile getirmek amacıyla 81 ilde eş zamanlı olarak basın açıklaması gerçekleştirdi.

UŞAK KAHVECİLER ESNAF ODASI'NDAN BASIN AÇIKLAMASI!
UŞAK KAHVECİLER ESNAF ODASI'NDAN BASIN AÇIKLAMASI! egeseshaber

Uşak Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Atalay Savaş ve Uşak Kahveciler Esnaf Odası Başkanı Erkan Börekçi ,"Bütün iş yerleri normalleşti, birtek kahvehanelerde oyun yasagı kaldı ,bunu anlamakda zorlanıyoruz".dedi.

 Basın açıklamasında;

"Covid-19 salgınından şüphesiz en fazla mağdur olan esnafımız kahvehane işletmecileridir. Bu nedenle ekonomik olarak zarar gören ve maddi olarak çok zor duruma düşen esnafımızın mağduriyetleri en kısa sürede giderilmelidir.

1- Bu durumdan etkilenen esnaflarımıza kira yardımı yapılması,
2- Esnafımızın yanında çalışanlarının ekonomik olarak mağduriyetlerinin giderilmesi,
3- Birikmiş olan elektrik, su, doğalgaz faturalarının yıl sonuna kadar ertelenmesi,
4 Esnafımızın kapalı kaldığı süre boyunca ödemekle yükümlü olduğu SGK primleri ve vergilerin Devletimizce ödenmesini ve tüm kredi borçlarının yıl sonuna kadar faizsiz olarak ertelenmesini talep ediyoruz.

Kahvehanelerimizde hijyen koşulları ve sosyal mesafe kurallarına önemli ölçüde riayet edilmektedir. Bu konuda esnafımızca tüm önlemler alınmıştır ve alınmaya da  devam edilmektedir. Kahvehanelerimizde oyun oynatılmasına izin verilmesi halinde Devletimizde öngörülecek olan tüm tedbirleri de eksiksiz olarak alacağımızı da ayrıca belirtmek isteriz. 

Yeni normalleşme sürecinde Türkiye genelinde bütün işyerleri normalleşmişken sadece kahvehanelerimizde okey, tavla, oyun kağıdı, bilardo vb. oyunların halen oynatılmamasını kahvehane esnafı olarak anlamakta güçlük çekmekteyiz.

Gerekli tedbirler alınmak suretiyle kahvehanelerimizin tamamen normalleşmesi,  yukarıda bahsi geçen ekonomik taleplerimizin karşılanmasını, başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, İlgili bakanlıklarımızdan talep ediyor, bir an önce bu sorunlarımıza çare bulunmasını bekliyoruz." ifadelerine yer verildi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TÜRKİYE'DEKİ İTFAİYELER ARASINDA İLK VE TEK
TÜRKİYE'DEKİ İTFAİYELER ARASINDA İLK VE TEK
"