Advert

2020 SOGEP KAPSAMINDA UŞAK'TAN 3 PROJE HİBE DESTEK ALMAYA HAK KAZANDI

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen 2020 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında Uşak’tan başvurusu yapılan 3 proje hibe destek almaya hak kazandı.

2020 SOGEP KAPSAMINDA UŞAK'TAN 3 PROJE HİBE DESTEK ALMAYA HAK KAZANDI
2020 SOGEP KAPSAMINDA UŞAK'TAN 3 PROJE HİBE DESTEK ALMAYA HAK KAZANDI egeseshaber

Vali Funda Kocabıyık, yaptığı açıklamada 2020 yılı SOGEP kapsamında Karahallı Köylere Hizmet Götürme Birliği'nin “Karahallı Üretim Köyü”, Eşme Ziraat Odası'nın “Tohumdan Sofraya Gurme Lezzetler” ve Uşak İl Tarım Müdürlüğü'nün “Engel Tanımaz Aşarız, Sivaslı Kadınlarıyız” projelerinin hibe destek almaya hak kazandığını ifade etti.

3 Milyon 700 Bin TL Hibe Alacak

2019 yılında olduğu gibi bu yıl da Uşak’tan başvurusu yapılan projelerin tamamının destek aldığını aktaran Vali Funda Kocabıyık, ““Karahallı Üretim Köyü” projesi ise bu yıl Türkiye genelinde kabul edilen projeler sıralamasında 91,25 puanla ilk sırada yer aldı. Projelerin hayata geçmesi ile ilimiz toplamda 3 Milyon 700 Bin TL hibe alacak ve Zafer Kalkınma Ajansı İlleri içinde en fazla hibe almaya hak kazanan il olacak” dedi.

Projelerle ilgili bilgi veren Vali Funda Kocabıyık şu ifadeleri kullandı:

“Karahallı Üretim Köyü projesi ile ilçede atıl bir kamu binası üretim atölyesine dönüştürülecek, burada Karahallı kaputundan ürünler ile çocukların el ve zihin becerilerini geliştirmek üzere tasarlanan ahşap oyuncaklar üretilecek. Bu atölyede ilk etapta 31 kişinin doğrudan istihdamı sağlanacak. Tohumdan Sofraya Gurme Lezzetler projesi ile Yeleğen beldemizde atıl durumdaki kamu binası tadilatı yapıldıktan sonra turşu ve sirke üretim tesisine dönüştürülecek. Burada eğitimler verilerek 15 kişinin doğrudan istihdam edilecek ve bölgede tarımı yapılan ürünlerin turşuluk olarak tesiste işlenmesi sağlanacak. Engel Tanımaz Aşarız, Sivaslı Kadınlarıyız projesi ile ise Sivaslı ilçesinde kadınlar ve işsiz gençlerin istihdam edilebilirliklerinin artırılmasına yönelik olarak yaş sebze ve meyve kurutma işleme paketleme tesisi kurulacak. Proje kapsamında 315 kişiye eğitim verilecek, eğitim alanlar arasından 15 kişinin bu tesiste istihdamı sağlanacak. Projelerin hazırlanmasında emeği geçenlere ilimiz adına teşekkür ediyorum. İlimiz ve ülkemiz için hayırlı uğurlu olsun.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZKAN YALIM'DAN DERELİ KÖYÜNE ZİYARET
ÖZKAN YALIM'DAN DERELİ KÖYÜNE ZİYARET
İTFAİYECİLER BAŞKAN SOYER'İ ZİYARET ETTİ
İTFAİYECİLER BAŞKAN SOYER'İ ZİYARET ETTİ
"