Advert

MANİSA'DA PANDEMİ KURULU TOPLANDI

Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul Yıldırım, Manisa Valisi Yaşar Karadeniz’in başkanlığında yapılan İl Pandemi Kurulu toplantısına katıldı.

MANİSA'DA PANDEMİ KURULU TOPLANDI
MANİSA'DA PANDEMİ KURULU TOPLANDI egeseshaber

Manisa Valisi Yaşar Karadeniz başkanlığında, Şehzadeler Kaymakamlığı’nda düzenlenen İl Pandemi Kurulu toplantısı düzenlendi. Toplantıya Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul Yıldırım, Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ataç, Manisa 1. Komando Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Sebahattin Kalkan, Manisa Jandarma Komutanı Selçuk Yıldırım, İl Emniyet Müdürü Ömer Uslusoy, Tarım İl Müdürü Metin Öztürk, Zabıta Dairesi Başkanı Mustafa Duman, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, ilçe belediyelerin ilgili müdürleri ve kurum temsilcileri katıldı. Manisa Valisi Yaşar Karadeniz’in yaptığı açılış konuşmasında, pandemi dolayısıyla vaka sayıların artmaması, okulların belirlenen tarihte açılması için alınması gereken önlemlere dikkat edilmesi gerektiğini kaydetti. Son bir aydır ildeki vaka sayısının arttığını, son bir hafta içerisinde sayıların düzelme eğiliminde olduğunu ifade eden Vali Yaşar Karadeniz, sayının okulların açılma tarihi olan 21 Eylül tarihine kadar daha düşük seviyeye gelmesi gerektiğini söyledi.

TEDBİRLER GÖRÜŞÜLDÜ

Ekonominin ve sağlık sektörünün olumsuz etkilenmemesi için sayıların düşmesinin önemli olduğunu, sayıların düşmesi için, toplu olarak bir araya gelinen pazaryeri, iş alanları, düğün solanları gibi alanlarda denetimlerin titizlikle yapılması gerektiğini ifade eden Vali Yaşar Karadeniz “Bundan sonraki denetimlerimizi, çalışmalarımızı çok daha aktif bir şekilde şekillendirmemiz lazım. Burada bizim hedef noktamız bu ayın sonundaki rakamlar ne olacak, ondan sonra Eylül’ün 10’u ve 15’i arasındaki rakamlar ne olacak eğer bu rakamları aşağı doğru indirebiliyorsak, aldığımız ve alacağımız ek tedbirlerin faydalı olduğu anlamına gelir” dedi. Daha sonra kurul üyelerinin söz aldığı toplantı, kurul üyelerinin istek, talep ve önerilerinin değerlendirilmesi ile sona erdi.

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AYDIN EĞİTİM - SEN BAŞKANI
AYDIN EĞİTİM - SEN BAŞKANI "UZAKTAN EĞİTİM AMACINA ULAŞMADI"
UŞAK EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİ EK BİNASI HİZMETE GİRDİ
UŞAK EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİ EK BİNASI HİZMETE GİRDİ
"