Advert

"PROJELERİMİZLE İSTİHDAMA KATKI SAĞLAYIP KÜLTÜRÜMÜZE SAHİP ÇIKIYORUZ"

Vali Funda Kocabıyık İl Özel İdaresi tarafından açılan “Dokuyan Eller Halı-Kilim Evi”ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu. “Dokuyan Eller Halı-Kilim Evi”nde üretimi gerçekleştirilen halıları inceleyen Vali Funda Kocabıyık, çalışan kadınlarla sohbet edip birlikte halı dokudu.

egeseshaber

Hayata geçirdikleri  projelerle Uşak'ın her alanında var olmaya ve iz bırakmaya devam ettiklerini ifade eden Vali Funda Kocabıyık "Tarihimize ve kültürümüze dokunarak hem geçmişten günümüze köprüler kuruyor hem de değerlerimizi yaşatmaya çalışıyoruz"  dedi.

Projelerle hem istihdama katkı sağlayıp hem de Uşak'ın kültürüne sahip çıktıklarını dile getiren Vali Funda Kocabıyık, "Sadece Osmanlı’da değil, 15. yüzyıldan itibaren pek çok Avrupa ülkesinin önemli merkezinde adından söz ettiren ve sarayları süsleyen Uşak halılarını tüm ihtişamı ile günümüzde de yaşatmaya çalışıyoruz. Geçtiğimiz yıl faaliyete geçirdiğimiz “Dokuyan Eller Halı-Kilim Evi”nde tamamen kök boyasından elde edilen ipliklerle kadınlarımız, yüzlerce yıldır nasıl dokunuyorsa aynı teknikle Uşak halı ve kilimlerini dokuyor.  Kadınlarımızın yaratıcılıklarını ve çalışkanlıklarını dünyanın en önemli halı ve kilimlerinin üzerine nakşetmeleri beni gururlandırıyor. Kadınlarımızın ürettiği halı ve kilimlerimizin satışını, İl Özel İdaremizce açılan internet sitesi (www.dokuyaneller.com) üzerinden gerçekleştiriyoruz. Uşak halı ve kilimlerini alarak evlerini güzelleştirmek ya da sevdiklerine kültürümüzün bir parçasını hediye etmek isteyenler istedikleri boyut ve desende sipariş verebilirler. Günümüzde dünyanın pek çok önemli müzesinde başköşede sergilenen Uşak halılarını görmek, evlerinde bu eşsiz eserleri kullanmak isteyen herkesi Dokuyan Eller Halı-Kilim Evi’ne bekliyorum" diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AYDIN EĞİTİM - SEN BAŞKANI
AYDIN EĞİTİM - SEN BAŞKANI "UZAKTAN EĞİTİM AMACINA ULAŞMADI"
UŞAK EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİ EK BİNASI HİZMETE GİRDİ
UŞAK EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİ EK BİNASI HİZMETE GİRDİ
"