Advert

AYDIN'DA MANGAL YAKMAK YIL SONUNA KADAR YASAKLANDI

Aydın Valiliği Orman Yangınları ile Mücadele Komisyonu ormanlık alanlar içerisinde mangal, semaver ve ateş yakılmasını bu yılın sonuna kadar, ormanlık alanlara yakın olanlar yerlerde ise Ekim ayı sonuna kadar yasaklanmasına karar verdi.

AYDIN'DA MANGAL YAKMAK YIL SONUNA KADAR YASAKLANDI
AYDIN'DA MANGAL YAKMAK YIL SONUNA KADAR YASAKLANDI egeseshaber

Aydın valilği son zamanlarda ortaya çıkan orman yangınlarından dolayı il merkezinde ve ilçelerde 'Orman Yangınları İle Mücadele Komisyonları' kurulduğunu belirtti. Valilik tarafından oluşturulan komisyonun aldığı ilk karar ise ormanlık alanlar içierisinde mangal, semaver ve ateş yakılmasının yıl sonuna, ormanlık alanlara yakın çevrelerde ise Ekim ayı sonuna kadar yasaklanması yönünde oldu. 

Orman Yangınları ile Mücadele Komisyonu'nun açıklamalarında şu ifadelere yer verildi;

"Ormanlık alanlar içinde mangal, semaver ve ateş yakmak yıl boyu yasaktır.

İlçe sınırlarında ormanlık alanlar dışında da, ormanlık alanlara belirli mesafeye kadar ateş yakılmasına müsaade edilmeyecektir.

Bu mesafe ilçe komisyonlarınca belirlenecektir. Özel işletmeler dahil olmak üzere ilçe komisyonları tarafından belirlenen mesafe ve sınırlar dışında, ormanlık alanlara yakın alanlarda mangal, semaver ve ateş yakmak Ekim ayı sonuna kadar yasaktır."

Ayrıca anız yakmanın da yasaklandığını belirten Aydın valiliği, "Bağ, bahçe artığı, ot, dal gibi bitki örtüsü yakılmasına 31 Ekim tarihine kadar kesinlikme müsade edilmeyecektir." dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZKAN YALIM'DAN DERELİ KÖYÜNE ZİYARET
ÖZKAN YALIM'DAN DERELİ KÖYÜNE ZİYARET
İTFAİYECİLER BAŞKAN SOYER'İ ZİYARET ETTİ
İTFAİYECİLER BAŞKAN SOYER'İ ZİYARET ETTİ
"