Advert

UŞAK ÜNİVERSİTESİ WEBOMETRİCS DÜNYA ÜNİVERSİTELERİ SIRALAMASINDA

Dünya’da yer alan yükseköğretim kurumlarını boyut, görünürlük, açıklık ve mükemmeliyet göstergeleri üzerinden değerlendiren "Webometrics Dünya Üniversiteleri Sıralaması (Webometrics Ranking of World Universities) 2020 yılına ait üniversite sıralamalarını yayınladı. İspanya’nın en saygın kamu kurumları arasında yer alan  Consejo Superior de Investigaciones Científicas’a (CSIC) bağlı The Cybermetrics Lab Araştırma grubu tarafından yayınlanan bu listede Uşak Üniversitesi Türkiye’deki üniversiteler arasında 89’uncu sırada ve dünya sıralamasında 3 bin 085’inci sırada yer aldı.

UŞAK ÜNİVERSİTESİ WEBOMETRİCS DÜNYA ÜNİVERSİTELERİ SIRALAMASINDA
UŞAK ÜNİVERSİTESİ WEBOMETRİCS DÜNYA ÜNİVERSİTELERİ SIRALAMASINDA egeseshaber

Yayınlanan Webometrics Dünya Üniversiteleri Sıralamasında üniversitemiz, Türkiye’nin köklü üniversiteleri arasında yer alan Manisa Celal Bayar Üniversitesi ve Pamukkale Üniversitesi gibi kurumlar ile büyükşehirlerde yer alan İzmir Demokrasi Üniversitesi, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi ve  Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi gibi kurumların önünde yer aldı. 

REKTÖR SAVAŞ'TAN AÇIKLAMA

Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, konuyla ilgili yaptığı açıklamada Uşak Üniversitesi’nin, tüm öğretim elemanları ve birimleri ile birlikte dünyanın saygın üniversiteleri arasında yer almak için emin adımlarla ilerlemekte olduğunu belirterek “Uşak Üniversitesi, Times Higher Education gibi saygın sıralama kuruluşlarının a değerlendirmesine alınmıştır. Belirli kriterlere göre değerlendirmeye alınabilen, izlenen ve  her üniversitenin değerlendirmeye kabul edilmediği bu kuruluşta üniversitemiz yer almayı başarmıştır.  Bunun yanı sıra SCImago sıralamasına dahil edilen Uşak Üniversitesi, bu sıralamada yer alan 3 bin 896 yükseköğretim kurumu arasından dünya sıralamasında 637.olarak ilk 1000 üniversite arasında yer almıştır.”dedi. 

"YOĞUN GAYRET GÖSTERİYORUZ"

Üniversite bünyesinde yapılan tüm çalışmalarda bölgeden başlayarak, ülke gelişimine katkı sunulmasının hedeflendiğini de vurgulayan Rektör Savaş, “Uluslararasılaşma amacıyla ve sürdürülebilir bir gelişim hedefiyle yoğun gayret gösteriyoruz. Öğretim elemanlarımız ulusal ve uluslararası ortaklı projeler üretmekte ve bölgesine değer katacak çalışmalar yapmaktadır. Bu noktada Yeni YÖK vizyonuyla bizleri kalite eksenli yolculuğumuzda daima destekleyen YÖK Başkanımız Sayın M. A. Yekta Saraç’a ve YÖK üyelerimize şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini
kullandı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AYDIN EĞİTİM - SEN BAŞKANI
AYDIN EĞİTİM - SEN BAŞKANI "UZAKTAN EĞİTİM AMACINA ULAŞMADI"
UŞAK EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİ EK BİNASI HİZMETE GİRDİ
UŞAK EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİ EK BİNASI HİZMETE GİRDİ
"