Advert

ÖZKAN YALIM MURAT DAĞI'NDA ALTIN ARAYANLARA GÖZ AÇTIRMIYOR

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım Banaz Bahadır Köyü halkından gelen ihbarı değerlendirerek Murat Dağı’nda altın aramak için tesis kuran firmaya baskın düzenledi.

ÖZKAN YALIM MURAT DAĞI'NDA ALTIN ARAYANLARA GÖZ AÇTIRMIYOR
ÖZKAN YALIM MURAT DAĞI'NDA ALTIN ARAYANLARA GÖZ AÇTIRMIYOR egeseshaber

Uşak Milletvekili Özkan Yalım ve beraberindeki heyet altın madeni arayan firmanın çalışma sahasına giderek analiz için açılan sondaj kuyularını inceledi. Yalım Basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

"DÜNYADA EN SON MADEN ÇIKARILACAK BÖLGE MURAT DAĞI'DIR"

Yalım; ”Murat Dağı’nın eteklerinde yapılan kuyu çalışmalarında beş ile yedi metre kazılan ilk kuyuyu tespit ettik tabiki bu kuyuda ne arıyorlar? Şüphelerimiz altın aradıklarından dolayı. Murat Dağı’nın zirvesinde rok makinası 103 metre derinliğinde 103 metreden numuneleri gördük. Makinanın çıkardığı numune toprakta ne kadar altın madeni olduğunu tespit edecek, yani burada yapılacak işlem son zamanlarda altının çok değerli olduğu günlerde şirketlerin ağzının suyunun aktığı bir bölge. Ancak tekrar söylüyoruz maden çıkarılmasından öte maden çıkarılmasına karşı değiliz ancak dünyada maden çıkarılacak en son nokta Murat Dağı’dır. Ege Bölgesinin havasını ve özellikle suyunu çıkaran Murat Dağı’nda en ufak bir maden şirketinin burada kuyu kazmasına izin vermeyeceğiz” dedi.

"VATANDAŞLARIMIZIN DESTEĞİ İLE MURAT DAĞI'NDA ALTIN ÇIKARILMASINI ENGELLEYECEĞİZ"

Yalım en kısa zamanda gerekli hukuki işlemleri başlatacaklarının da altını çizdi.Yalım; “Daha önce Gediz Kütahya’da biz sonradan müdahil olmuştuk ve başarıya ulaştık gördüğünüz gibi şimdi yolun başındayız duyarlı olan tüm vatandaşlarımızın desteği ile Murat Dağı’nda maden çıkarılmasını engelleyeceğiz!” dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AYDIN EĞİTİM - SEN BAŞKANI
AYDIN EĞİTİM - SEN BAŞKANI "UZAKTAN EĞİTİM AMACINA ULAŞMADI"
UŞAK EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİ EK BİNASI HİZMETE GİRDİ
UŞAK EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİ EK BİNASI HİZMETE GİRDİ
"