Advert

DENİZLİ'DE O ETKİNLİKLER ARTIK YASAK!

Denizli'de daha önce 65 yaş üzerine kısıtlamalara yenileri eklendi .Yayınlanan genelge ile Denizli’de nişan, kına gecesi ve sünnet düğünleri de yasaklandı.

DENİZLİ'DE O ETKİNLİKLER ARTIK YASAK!
DENİZLİ'DE O ETKİNLİKLER ARTIK YASAK! egeseshaber
Advert

Türkiye genelinde vatandaşların tedbirleri adeta hiçe sayması, vurdumduymaz olması nedeniyle yasaklar adeta ardı ardına gelmeye başladı. Daha önce 65 yaş üzerine kısıtlama gelen Denizli’de nişan, kına gecesi ve sünnet düğünleri de yasaklandı. Denizli Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha kurulu tarafından yapılan açıklamada ayrıca okul bahçesi, pazaryeri gibi yerlerde düğünler yasaklandı. Düğün salonlarının bulunmadığı ilçelerde kaymakamlık tarafından belirlenen alanlarda etkinliklerin yapılmasına izin verileceği açıklandı. Ayrıca il genelinde düğün salonu, kır düğün salonu ve düğün salonu bulunmayan ilçelerde saat 10.00-24.00 arasında belirlenecek ve en fazla iki saat sürecek. Temizlik ve hijyen gibi önlem ve tedbirlerin yapılabilmesi için iki etkinlik arasında üç saatten az süre bırakılmamasına karar verdi.

İKRAMLAR YASAKLANDI

Denizli İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu düğünlerde yapılan ikramların yasaklandığı açıklarken sadece restoran veya  işletmelerin yemek verebileceğini belirtti. Yemek ikramı yapacak restoranların ise Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan “Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi”ne göre yapılabileceğini açıkladı.

İçişleri Bakanlığı tarafından “Covid-19 Ek Tedbirler” genelgesiyle beraber kamu kurum ve kuruluşlarında yemekhane hizmetleri dışında kalan her türlü yiyecek ve içecek ikramı durduruldu.

Kurallara ve tedbirlere uymayan kişi ve kurumlar hakkında gerekli adli ve idari işlem başlatılacağı da açıklandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİNE 3 FİRMADAN TEKLİF
KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİNE 3 FİRMADAN TEKLİF
UŞAK'IN İLK MOTOMEZATI RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU
UŞAK'IN İLK MOTOMEZATI RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU
"