Advert

EGE ÜNİVERSİTESİ KAPILARINI AÇIYOR

Ege Üniversitesi 26 Ekim'de derslerine yüzyüze başlama kararı aldı.

EGE ÜNİVERSİTESİ KAPILARINI AÇIYOR
EGE ÜNİVERSİTESİ KAPILARINI AÇIYOR egeseshaber

Ege Üniversitesi Rektör prof. Dr. Necdet Budak'ın başkanlığını yaptığı senato toplantısı sonrası resmi twitter hesabında yaptığı açıklamada yüzyüze eğitime karma mdelle başlayacağını açıkladı.

YÜZDE 40 ONLİNE

Eğitimin uygulanmasında fakülte, yüksekokul, bölüm program bazında farklılıklar yaşanabilecek. Pandeminin durumuna ve YÖK'ün kararlarına göre programda değişiklikler gerçeleşebielceğini ifade eden Ege Üniversitesi, tıp, diş hekimliği ile yabancı dillerin dışında kalan diğer fakülteler, yüksekokul ve meslek yüksekokullarının eğitim ve öğretiminin yüzde 40'nın online olarak yapılmasına karar verildi.

Ege Üniversitesi ayrıca tıp, diş hekimliği ve yabancı diller yüksekokulunun eğitim öğretime başlama tarihlerini kendi oluşturacakları kurulların kararlarına göre belirlyecek.2020-2021 eğitim öğretim döneminin güz yarıyılı hazırlık sınıflarının tamamı uzaktan eğitim yoluyla yoluyla gerçekleşecek.

Salgının seyrine ve YÖK'ün vereceği kararlara göre programda değişiklikler yaşanabileceği de üniversite tarafından belirtildi.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZKAN YALIM'DAN DERELİ KÖYÜNE ZİYARET
ÖZKAN YALIM'DAN DERELİ KÖYÜNE ZİYARET
İTFAİYECİLER BAŞKAN SOYER'İ ZİYARET ETTİ
İTFAİYECİLER BAŞKAN SOYER'İ ZİYARET ETTİ
"