Advert

USTA OYUNCULAR BORNOVA'DA GENÇLERLE BULUŞTU

''Oyunculuk Festivali'' Türkiye'de bir ilk oldu. Sinema ve tiyatromuzun usta isimleri ile genç sanatçı adayları, Bornova’da düzenlenen Oyunculuk Festivali’nde buluştu.

USTA OYUNCULAR BORNOVA'DA GENÇLERLE BULUŞTU
USTA OYUNCULAR BORNOVA'DA GENÇLERLE BULUŞTU egeseshaber
Advert

Bornova Belediyesi ile İmge Cast Ajans’ın işbirliğinde yapılan Festival, 28-29-30 Ağustos tarihlerinde
Karaçam Piknik Alanı’nda gerçekleştirildi. Usta sanatçılar ile genç oyuncu adaylarını bir araya getirmek amacıyla
Türkiye’de bir ilk olarak düzenlenen festivalde, üç boyunca tiyatro ve sinema oyunculuğuna yönelik atölyeler ve söyleşiler gerçekleştirildi. Bayraklı Belediyesi ve Turgutlu Belediyesi’nin de destek verdiği Festival’de, usta
sanatçıların gerçekleştirdiği kamera önü oyunculuk, yaratıcı drama, müzik-koreografi ve oyunculuk atölyeleri yoğun ilgi gördü.


Sanat yönetmenliğini Fatih Ay’ın üstlendiği Festivalde, Birgül Ulusoy, Ali Yaylı,Asuman Çakır, Nuri Alço, Ali Tutal, Orhan Aydın, Hilmi Erdem, Toygun Ateş,Murat Ercanlı, Pakize Suda ve Yaşam Kaya gibi sanatçılar tecrübelerini genç sanatçılara aktardı. Hürkan Ünal, İrem Eryüksel Ünal, Gönül Şafak, Mert Taşdemir, Hakan Taner Yıldırım, Nesli Özalp Tuncer ve Doğukan İlik ise atölye çalışmalarıyla mesleklerinin inceliklerini anlattı. Hüsniye Çınar’ın sunumlarıyla renklenen Festivalin sonunda Damdaki Kemancı oyununun giriş bölümlerini sahneleyen genç oyuncular performanslarıyla izleyicilerin beğenisini kazandı. Üç gün süren Oyunculuk Festivali, katılım belgelerinin dağıtılmasının ardından Can Yiğit Dinç’in müzik dinletisiyle son buldu.

 

 

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İZMİR'DE CAN PAZARI! EGE ÜNİVERSİTESİ HASTESİ'NDE OHAL!
İZMİR'DE CAN PAZARI! EGE ÜNİVERSİTESİ HASTESİ'NDE OHAL!
VALİ KÖŞGER'DEN DEPREMLE İLGİLİ AÇIKLAMA
VALİ KÖŞGER'DEN DEPREMLE İLGİLİ AÇIKLAMA
"