Advert

TÜM YURTTA MASKE TAKMAK ARTIK ZORUNLU

İçişleri Bakanlığı 81 ile koronavirüs denetimleri kapsamında yeni genelge gönderdi. Yeni genelge ile birlikte tüm yurtta maske takmak zorunlu olurken, ayakta yolcu yapılmayacak ve gece yarısından itibaren müzikli eğlencelere müsaade edilmeyeceği açıklandı. Ayrıca denetimler ise sıklaştırılacak.

TÜM YURTTA MASKE TAKMAK ARTIK ZORUNLU
TÜM YURTTA MASKE TAKMAK ARTIK ZORUNLU egeseshaber

İçişleri Bakanlığı koronavirüs tedbirleri kapsamında tüm illerin valiliğine gönderdiği  yeni genelgede bütün yurtta ev dışında her türlü alanda maske takmanın zorunlu hale geldiğini açıkladı.

TOPLU ULAŞIMDA AYAKTA YOLCU ALIMI YASAKLANDI

İçişleri Bakanlığı Covid- 19 tedbirleri kapsamında toplu ulaşımlarda ayakta yolcu alımı yapılmayacağını belirtti. İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada metro, metrobüs, tramvay gibi ayakta yolcu sayısının fazla olduğu ulaşım araçlarında ise sosyal mesafe kuralı göz önünde bulundurmak kaydıyla ayakta yolcu yapabilecek. 

Ayrıca ulaşım araçlarında oturma düzeni ise sosyal mesafe kuralına göre sağlanacak.

GECE YARISINDAN İTİBAREN MÜZİKLİ EĞLENCELER YASAK

İçişleri Bakanlığı’nın tüm valiliklere gönderdiği genelgede kafe, restoran gibi mekanlarda gece yarısından itibaren müzikli eğlencenin yapılmayacağı açıklandı. Kafe, restoran ve Pazar yerlerinde denetimlerin sıklaştırılacağına da yer verilirken kurallara uymayan kişi ve kurumlar hakkında adli ve idari cezai işlem uygulanacak.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AYDIN EĞİTİM - SEN BAŞKANI
AYDIN EĞİTİM - SEN BAŞKANI "UZAKTAN EĞİTİM AMACINA ULAŞMADI"
UŞAK EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİ EK BİNASI HİZMETE GİRDİ
UŞAK EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİ EK BİNASI HİZMETE GİRDİ
"