Advert

MAHALLEYE 100 METRE KALA YANGIN SÖNDÜRÜLDÜ

Soma ilçesinde akşam saatlerinde çıkan orman yangını, sabaha karşı Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ve Orman İşletme Müdürlüğü personelinin yoğun çabalarıyla söndürüldü. Yaklaşık 5 hektarlık alanda etkili olan yangın, 216 nüfusa sahip Tekeliışıklar Mahallesi'ne 100 metre kala kontrol altına alındı.

MAHALLEYE 100 METRE KALA YANGIN SÖNDÜRÜLDÜ
MAHALLEYE 100 METRE KALA YANGIN SÖNDÜRÜLDÜ egeseshaber

Soma’nın Tekeliışıklar Mahallesi mevkiinde akşam saatlerinde henüz bilinmeyen bir sebeple orman yangını çıktı. Mahallenin hemen yanında bulunan ormanlık alandaki yangına, Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler, Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı ekipler ile birlikte müdahale etti. Şiddetli rüzgârın etkisiyle büyüyen yangın sebebiyle alevlerin mahalleye sıçraması ihtimaline karşı mahallede yaşayan vatandaşlar ve çiftlik hayvanları tahliye edildi. Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Gürhan İnal da yangın yerinde bulunarak söndürme çalışmalarını yakından takip etti. Manisa Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerinin 10 araç, 23 personel ile müdahale ettiği yangın sabaha karşı kontrol altına alındı. Yaklaşık 5 hektarlık alanda etkili olan yangın, 216 nüfusa sahip Tekeliışıklar Mahallesi'ne 100 metre kala söndürüldü. Gece saatlerinde tahliye edilen vatandaşlar yeniden evlerine döndü.

Mahalle muhtarından ateş savaşçılarına teşekkür

Çıkan yangın nedeniyle panik yaşadıklarını belirten Tekeliışıklar Mahalle Muhtarı Arif Memiş, “Yangın çok büyüktü. Rüzgarda etkili olunca sanki yukarıdan dolu yağar gibi ateş yağıyordu. Onun için çok panikledik ama yangın söndürme ekibinden bin kere Allah razı olsun. Çok hızlı gelip önlem aldılar. Biraz geç kalınsaydı köyümüz yanacaktı. Bu bölgede çok şiddetli rüzgarlar oluyor. Dün akşam da öyleydi. Rüzgarın etkisi sebebiyle yangın biraz zor kontrol altına alınabildi. Alevlerin evlere yaklaşmasına 100-150 metre kalmıştı. Sağ olsunlar yangın ekibi özveriyle çalıştı ve yangının büyümesini önlediler” dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"TEPEDEN ATAMAYLA GELEN REKTÖR ÖNCELİKLERİ DİKKATE ALMIYOR"
CHP’Lİ YALIM’DAN VERGİ VE HARÇ ZAMLARINA TEPKİ
CHP’Lİ YALIM’DAN VERGİ VE HARÇ ZAMLARINA TEPKİ
"