Advert

12 EYLÜL DARBESİNİ UNUTMAYACAĞIZ UNUTTURMAYACAĞIZ

CHP Uşak İl Başkanı Dr.Ali Karaoba,12 eylül askeri darbenin 40.yılında basın açıklaması yaptı.Başkan’Karaoba,nın açıklaması şu şekilde.

  12 EYLÜL DARBESİNİ UNUTMAYACAĞIZ  UNUTTURMAYACAĞIZ
  12 EYLÜL DARBESİNİ UNUTMAYACAĞIZ  UNUTTURMAYACAĞIZ egeseshaber

12 Eylül askeri darbesinin ardından yaşanan karanlık dönemde çok büyük acılar çekildi. Bir sürü vatan evladı hayatını kaybetti demokrasi insan hakları askıya alındığının altını çizdi.Karaoba açıklamasınaTürkiye’nin bugün yaşadığı sorunların kaynağında, hala 12 Eylül’ün dayattığı yasalar bulunmaktadır diyerek devam etti. Darbe kalıntısı YÖK Sendikalar yasası gibi ceberut uygulamalar aradan 30 yıl geçmesine rağmen hala yerini korumaktadır. 15 Temmuz darbe girişimi ardından tek adam yönetimi meclisi saf dışı edip kuvvetler ayrılığı ilkesini rafa kaldırıp 21. yüz yılda ülke tek adamın kararnameleri ile yönetiliyor, muhalefet sindirilmeye çalışılıyor, iktidar gibi düşünmeyenler cezalandırılıyor, basın susturuluyor ise ben yaptım oldu anlayışı ülkede hakimse, ülkemiz 1980 den bu yana demokraside yol alamamış AKP döneminde daha da gerilemiş demektir.

Oysa ülkemizi kaostan kurtaracak şey darbeler değil, demokrasi ve hukuktur. Ne 12 Eylül, ne 15 Temmuz ne de 20 Temmuz. Biz Faşizme karşıyız.

Cumhuriyet Halk Partisi daima tüm darbelerin ve darbe girişimlerinin karşısında, parlamenter demokrasiden yana tavır almış ve almaya devam edecektir. Ülkeler darbelerin faturalarını büyük kayıplarla öderler. Cumhuriyet Halk Partisi bu gerçekten hareketle tarihinin hiçbir döneminde parlamenter demokrasinin dışında bir kavram ya da müdahaleyi savunmamış ve savunmayacaktır.” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AYDIN EĞİTİM - SEN BAŞKANI
AYDIN EĞİTİM - SEN BAŞKANI "UZAKTAN EĞİTİM AMACINA ULAŞMADI"
UŞAK EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİ EK BİNASI HİZMETE GİRDİ
UŞAK EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİ EK BİNASI HİZMETE GİRDİ
"