Advert

DENİZLİ VALİLİĞİ AÇIKLADI: TOPLU TAŞIMADA YENİ DÖNEM

Denizli İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi Denizli Valisi Ali Fuat Atik başkanlığında toplandı. Valilik tarafından açıklanan kararlarla 65 yaş üzeri vatandaşların mesai çıkış saatlerinde toplu taşıma araçlarını kullanılmasının yasaklandığını açıklarken toplu taşıma araçlarında ise ayakta yolcu alımına izin verilmeyeceğini belirtti.

DENİZLİ VALİLİĞİ AÇIKLADI: TOPLU TAŞIMADA YENİ DÖNEM
DENİZLİ VALİLİĞİ AÇIKLADI: TOPLU TAŞIMADA YENİ DÖNEM egeseshaber

Denizli İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi Denizli Valisi Ali Fuat Atik başkanlığında toplandı. Denizli İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi'nin almış olduğu kararlar Denzili Valilği'nin sitesinde açıklandı. Valilik tarafından yapılan açıklamada koronavirüs tedbirleri kapsamında ayakta yolcu alımının yasaklandığını açıklarken; sadece ayakta yolcu taşımacılığına uygun araçlarda sosyal mesafe kuralı gözetilerek alım yapılmasına izin verileceğini bildirdi. Denizli Valiliği ayrıca toplu taşıma araçlarında sosyal mesafe kuralına uygun uyarı işaretlerinin asılması gerektiğini belirtti.

65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARA TOPLU TAŞIMA KISITLAMASI

Denizli İl Umumi Hıfzıssıhha  Meclisi 65 yaş üzeri vatandaşların mesai çıkış saatleri olan 17.00-19.00 arasında toplu taşıma araçlarının kullanılmasının yasaklandığını belirtirken; yaş almış vatandaşların sadece 10.00-16.00 arasında toplu taşıma araçlarını kullanabileceğini açıkladı.

KARANTİYA UYMAYANLARA ÖZEL ÖNLEM

İçişleri Bakanlığı'nın koronavirüs tedbirleri kapsamında 81 ile gönderdiği "Yurt ve Pansiyonlarda İzolasyon" konulu yazısında karantina kurallarına uymayan vatandaşların KYK yurtlarına veya panisyonalara yerleştirileceği açıklandı. Yurt ve pansiyonların yönetiminin vali tarafından görevlendirilecek bir mülki idare amirinin genel koordiansyonu sağlayacağı bildirildi. Yurt veya pansiyonlarda kalacak olan kişilerin temizlik ve diğer lojistik ihtiyaöları ile görevli personelin beslenme ihtiyaçlarının AFAD tarafından karşılanacağı açıklandı. 

​Ayrıca yurt ve panisyonlara ziyaretçi kabul edilmeyeceği de bakanlık tarafından açıklandı. İzolasyon süresi boyunca vatandaşların harcamalarını kendi cebinden karşılayacağı da belirtildi.

HES KODUNA DİKKAT!

​İçişleri Bakanlığı şehirlerarası seferlerde HES kodunun zorunlu olduğunu belirtirken bu kurala uymayanalara bilet satışı yapılmayacağını,HES kodunun kontol edilmesine karar verdi. Şehirlerarası yolculuklarda denetimlerin daha sıkı olacağına da değinilirken HES kodu olmadan bilet satışı yapan firmalar hakkında kaymakamlık tarafında para cezası verileceği ve seferlerden men edileceği de açıklandı. Denetimler sonucunda tespit edilen hastaların yurt veya pansiyonalara yerleştirileceği de bildirildi.

Kurallara uymayan kişi ve kurumlar hakkında ise adli ve idari cezai işlemlerin başlatılacağı kaydedildi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZKAN YALIM'DAN DERELİ KÖYÜNE ZİYARET
ÖZKAN YALIM'DAN DERELİ KÖYÜNE ZİYARET
İTFAİYECİLER BAŞKAN SOYER'İ ZİYARET ETTİ
İTFAİYECİLER BAŞKAN SOYER'İ ZİYARET ETTİ
"