Advert

MANİSA'DA AHİLİK HAFTASI KUTLANDI

Manisa’da, 14-20 Eylül Ahilik Haftası kutlama programları, Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirildi. Törenle devam eden kutlama programında, yılın ahisi seçilen Sabit Çoban'a şed kuşatıldı

MANİSA'DA AHİLİK HAFTASI KUTLANDI
MANİSA'DA AHİLİK HAFTASI KUTLANDI egeseshaber

14-20 Eylül Ahilik Haftası kutlama programları protokol eşliğinde Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirildi. Ahilik Haftası kutlama programı Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'nin (MESOB) Cumhuriyet Meydanı'ndaki Milli Egemenlik Anıtı'na çelenk sunma töreni ile başladı. Törene Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Selçuk Yıldırım, İl Emniyet Müdürü Ömer Uslusoy, Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Fırat Özcan, Manisa Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Hasan Geriter, askeri erkan, emniyet teşkilatı, siyasi parti temsilcileri, Sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından, Manisa Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği'nin çelengi Atatürk ve Milli Egemenlik Anıtı'na sunuldu.

Ahilik Haftasını Kutladılar

Törende sırasıyla konuşma yapan Manisa Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Hasan Geriter ve Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Ahilik Haftasının başta esnaf ve sanatkârlar olmak üzere tüm toplumumuza hayırlar getirmesini temenni etti.

Sabit Çoban Yılın Ahisi Seçildi

Konuşmaların ardından yılın çırağı, yılın kalfası ve yılın ahisi seçildi. Törende yılını ahisi seçilen 49 yıldır nalbantlık yapan 74 yaşındaki Sabit Çoban'a MESOB Başkanı Geriter ve Vali Karadeniz tarafından şed kuşatıldı. Bunun yanı sıra Yılın Kalfası Seçilen Uğur Güler ve Yılın Çırağı seçilen Hilal Akbaş'a ödülleri verildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HES KODU-İZMİRİM KART EŞLEŞTİRME SÜRESİ 20 ARALIK'A UZATILDI
HES KODU-İZMİRİM KART EŞLEŞTİRME SÜRESİ 20 ARALIK'A UZATILDI
VALİ FUNDA KOCABIYIK KADES MOBİL UYGULAMASINI TANITTI
VALİ FUNDA KOCABIYIK KADES MOBİL UYGULAMASINI TANITTI
"