Advert

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI'NDAN YENİ GENELGE: KAPANIYOR

İçişleri Bakanlığı 81 ile “Umuma açık istirahat ve eğlence yerleri” konulu coronavirüs genelgesi gönderdi.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI'NDAN YENİ GENELGE: KAPANIYOR
İÇİŞLERİ BAKANLIĞI'NDAN YENİ GENELGE: KAPANIYOR egeseshaber

İçişleri Bakanlığı’nın genelgesine göre salgın nedeniyle faaliyetleri geçici bir süreliğine durdurulan ve şuanda da kapalı olması gereken gazino, pavyon, diskotek, bar, birahane, taverna veya gece kulüplerinin belediye ya da il özel idaresine başvuru yaparak faaliyetlerini değiştirdikleri veya tali faaliyet alanı işletip eski faaliyetlerine devam ettiklerinin anlaşıldığı açıklandı.

YENİDEN RUHSATLANDIRMA İSTENCEK

Genelge kapsamında asıl faaliyetlerinin gazino, pavyon, diskotek, bar, birahane, taverna veya gece kulübü olan umuma açık istirahat ve eğlence yerlerinin asıl faaliyet konusunu değiştirerek kafe, restoran, lokanta gibi alanlara çeviren işletme sahiplerinde yönetmelik çerçevesinde yeniden ruhsatlandırma işlemi yapması istenecek.

DENETİMLER YOĞUNLAŞACAK

Esas faaliyet alanı gazino, pavyon, diskotek, bar, birahane, taverna veya gece kulübü olup sonradan faaliyetlerini değiştiren iş yerlerine yönelik denetimler yoğunlaşacak.

CEZAİ İŞLEM UYGULANACAK

Bakanlık tarafından gönderilen genelgede gazino, pavyon, diskotek, bar, birahane, taverna veya gece kulübü gibi iş yerlerinin çalışmasına müsaade edilmeyecek. Ayrıca faaliyetlerine devam edecek olan iş yerleri hakkında Umumi Hıfzıssıhha Kanunu gereğince cezai işlem uygulanacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"TEPEDEN ATAMAYLA GELEN REKTÖR ÖNCELİKLERİ DİKKATE ALMIYOR"
CHP’Lİ YALIM’DAN VERGİ VE HARÇ ZAMLARINA TEPKİ
CHP’Lİ YALIM’DAN VERGİ VE HARÇ ZAMLARINA TEPKİ
"