Advert

YÜZ YÜZE EĞİTİMİN DETAYLARI AÇIKLANDI

Yüz yüze eğitimin başlamasına çok az bir zaman kala, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk velilerin, öğrencilerin ve öğretmenlerin kafasındaki soruları cevapladı. Bakan Selçuk 21-25 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek olan uyum programının detaylarını paylaştı.

YÜZ YÜZE EĞİTİMİN DETAYLARI AÇIKLANDI
YÜZ YÜZE EĞİTİMİN DETAYLARI AÇIKLANDI egeseshaber

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk uyum programı kapsamında gerçekleşecek olan eğitimin okul öncesi için 30’ar dakikadan 5 etkinlik saati olacak şekilde 1 gün, 1. sınıflardaysa 30’ar dakikadan 5 ders saati ve 10 dakikalık teneffüslerle 1 gün üzerinden planlanacağını açıkladı.

“SOSYAL MESAFE KORUNACAK”

Sınıflarda oturma düzenin sosyal mesafe kuralını gözeterek düzenleneceği açıklanırken imkân ve şartların duruma göre iki ayrı grup oluşturulabileceği de belirtildi. Bakan Selçuk ayrıca okula uyum programının birbirinden farklı günlerde olmasına özen gösterileceğinin de altını çizdi.  Teneffüs saatlerinde ise sosyal mesafe kuralına göre düzenlemelerin olacağı açıklandı.

UYUM REHBERİ İLLERE GÖNDERİLDİ

MEB 21 Eylül Pazartesi günü okullarda başlayacak olan yüz yüze eğitimle ilgili ‘uyum rehberi’ni hazırladı. Bakanlık tarafından hazırlanan rehber, il milli eğitim müdürlüklerine gönderildi.

HANGİ GÜN OLACAĞI OKULLARA BAĞLI

Rehberde öğrenciler, öğretmenler, veliler ve okul yöneticileri için hazırlanan tedbirler de detaylı bir şekilde paylaşıldı. MEB 21-25 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek olan uyum programının hangi gün olacağına ise okul yönetimine ve öğretmenlere bıraktı.

UYUM PROGRAMLARI 1 GÜN SÜRECEK

Uyum Programının okul öncesinde 30’ar dakikadan 5 etkinlik saati olacağı kaydedilirken 1 gün süreceği belirtildi. İlkokul 1. sınıflar için ise 30’ar dakikadan 5 ders saati olacağı kaydedildi ve 1 gün üzerinden planlanacağı açıklandı.

İKİ GRUBA AYRILACAKLAR

Mevcut durumdaki imkan ve şartlar doğrultusunda sınıf mevcutları sosyal mesafe kuralına göre düzenlenecek. Gerek görüldüğünde sınıflar iki ayrı gruba ayrılacak ve her okulun uyum programının birbirinden farklı günlerde olmasına özen gösterilecek.

YÜZ YÜZE EĞİTİME KATILMAYAN ÖĞRENCİLERE YÖNELİK TEDBİRLER OKULLARA BIRAKILDI

Teneffüs vakitlerinde öğrencilerin sosyal mesafe kuralına uymaları için gerekli yönlendirmeler yapılacak ve veli isteğiyle okulda yüz yüze eğitime katılmayan öğrenciler tespit edilecek, bu öğrencilerin eğitimlerine yönelik tedbirler okul yönetimi ve öğretmenlerle beraber alınacak.

ZİYARETÇİ KABULÜ YASAK

Okullara zorunluluk dışında ziyaretçi kabulü yapılmayacak, zorunlu olarak gelen ziyaretçilerin ise kaydı kaydı tutulacak. Okul öncesi ve ilkokul birinci sınıflar, Uyum Programı Etkinlikleri’nde, çocuklara sağlıklı yaşam konusunda bilgilendirme yapılacak.

‘SAĞLIK OLMADAN EĞİTİM OLMAZ’ PAROLASI

‘Sağlık olmadan eğitim olmaz’ parolasıyla hazırlanan etkinliklerde, eğitimle ilgili tüm paydaşların uyması gereken hususlar ve beklentilere de yer verildi. Rehberin son bölümünde ise uyum programında uygulanacak örnek etkinlikler yer aldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AK PARTİ UŞAK MİLLETVEKİLİ MEHMET ALTAY GÜVENLİK VE İSTİHBRAT KOMİSYONU BAŞKANLIĞINA SEÇİLDİ
AK PARTİ UŞAK MİLLETVEKİLİ MEHMET ALTAY GÜVENLİK VE İSTİHBRAT KOMİSYONU BAŞKANLIĞINA SEÇİLDİ
“KENTTEKİ YAPI STOKUNUN ENVANTERİNİ ÇIKARTACAĞIZ”
“KENTTEKİ YAPI STOKUNUN ENVANTERİNİ ÇIKARTACAĞIZ”
"