Advert

VALİ FUNDA KOCABIYIK EŞME VE ULUBEY İLÇELERİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

Vali Funda Kocabıyık İl Özel İdaresi tarafından gerçekleştirilen yol yapım çalışmaları ile Ulubey ilçesinde bulunan Blaundus Antik Kenti'nde incelemelerde bulundu.

VALİ FUNDA KOCABIYIK EŞME VE ULUBEY İLÇELERİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU
VALİ FUNDA KOCABIYIK EŞME VE ULUBEY İLÇELERİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU egeseshaber

İlk olarak Eşme ilçesi Narlı ve Konak Köyleri arasında devam eden yol yapım çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Funda Kocabıyık yetkililerden bilgi aldı. 

İl Özel İdaresinin yatırım çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Vali Funda Kocabıyık, "İlimiz ulaşım ağının kalitesini artırmak amacıyla İl Özel İdaremiz ve KÖYDES yatırımları kapsamında çalışmalarımız sürüyor.  Bu yıl 44 kilometre birinci kat, 43 kilometre ikinci kat, 17 kilometre sıcak asfalt olmak üzere toplam 104 kilometre yol asfaltlayacağız. Yol yapım çalışmaları için bu yıl 30 milyon TL ayırdık. Bugün de Eşme ilçemiz sınırları içindeki Narlı ve Konak köylerimiz arasında devam eden 3.800 metrelik asfaltlama çalışmalarını yerinde inceledim. Ekiplerimiz sıcak havaya rağmen çalışmaları sürdürüyor. Bir an önce bitirerek tüm yolları hemşehrilerimizin kullanımına açmayı hedefliyoruz" dedi. 

Daha sonra kazı çalışmaları devam eden Blaundus Antik Kenti'ne geçen Vali Funda Kocabıyık Uşak Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Birol Can’dan bilgi aldı. 

Uşak'ın tarihi zenginliklerini gün yüzüne çıkarmak, korumak,  turizme kazandırmak ve gelecek nesillere ulaştırmak için kazı çalışmalarına başlanıldığını ifade eden Vali Funda Kocabıyık, "Büyük İskender’in Anadolu seferinden sonra Makedonya’dan gelenler tarafından kurulduğu düşünülen Ulubey ilçemiz sınırları içindeki Blaundus Antik Kenti, ilimizin en önemli arkeolojik alanı. Bilindiği üzere Blaundus Antik Kenti’ndeki yapıları gün yüzüne çıkarmak amacıyla bölgede kazı çalışmaları sürüyor. Alanda her gün yeni kalıntılar çıkartılırken 30 kişilik kazı ekibi tarihin derinliklerine olan yolculuklarına devam ediyor. Girişimlerimiz sayesinde kazı çalışmaları yıl boyu devam edecek, ümit ediyorum ki birkaç yıl içinde ziyaretçileri heyecanlandıracak yapılar görmeye başlayacağız" diye konuştu. 

İncelemeleri sırasında Vali Funda Kocabıyık'a Vali Yardımcısı Oğuz Alp Çağlar, Ulubey Kaymakamı İsmail Erdoğan, Eşme Kaymakam Vekili Onur Titiz, İl Genel Meclisi üyeleri eşlik etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZKAN YALIM'DAN DERELİ KÖYÜNE ZİYARET
ÖZKAN YALIM'DAN DERELİ KÖYÜNE ZİYARET
İTFAİYECİLER BAŞKAN SOYER'İ ZİYARET ETTİ
İTFAİYECİLER BAŞKAN SOYER'İ ZİYARET ETTİ
"