Advert

UŞAK CHP'DEN MESLEK ODALARINA ZİYARET

13. Ahilik Haftası nedeniyle CHP Uşak il, ilçe ve kadın kolları Uşak Berberler Esnaf Odası ve Uşak Marangozlar Esnaf Odası'nı ziyaret etti.

UŞAK CHP'DEN MESLEK ODALARINA ZİYARET
UŞAK CHP'DEN MESLEK ODALARINA ZİYARET egeseshaber

Ziyarete CHP Uşak İl Başkanı DR. Ali Karaoba, Merkez İlçe Başkanı Uğur Dümen, İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Ayaz, Merkez ilçe yöneticisi Ergül Avcı katıldı. ilk ziyaretleri Berberler Esnaf Odası oldu. Berberler esnaf odası  Başkanı Mehmet Ayçiçek'i makamında ziyaret ederek ahilik haftasını kutladılar. Başkan Ali Karaoba açıklamasında "Öncelikle başkanıma bizi burada kabul ettiği için teşekkür ederim. Biz de Merkez ilçe başkanımızla, Kadın Kollarımızla mevcut ülkemizin konumu ve pandemi nedeniyle az sayıda kişiyle ziyaret edelim istedik, dün beraber yemekteydik ahilik haftası nedeniyle ve çok güzel bir etkinlikti.  Dün etkinlikte birlik beraberlik mesajı verildi ama sadece simgesel kaldı. Kimse şunu sormuyor; nasıl geçiniyorsunuz, dükkânınızı biz uzun süre kapattık bu kapalı sürede ne yediniz, ne içtiniz? Randevu sistemine geçildi Uşak’ta berberleri Merkeze koyup tüm berberleri sıkıntı yaşatıyordular sadece Uşak’ta berber varmış gibi sorun yaşattılar. O açıdan biz şöyle bakıyoruz; sosyal devlet dediğiniz şey vatandaşını, esnafını korur ve bu noktadan hareket etmek zorundadır. Biz Şubat ayından seçildiğimizden bu yana tüm meslek odalarını ziyaret ediyoruz, çok önemsiyoruz çünkü odalar ne kadar güçlü olursa sorunlarını bize iletirler ve bizler de buna merhem olmaya çalışırız. Bu bağlamda bizde kaldığımız yerden yine arada bir ziyaretimizi yapmak istiyoruz, yine berberler odasını ziyaret edelim istedik. Uşak’ın bir simgesi vardı; yine seçilen ailelerden bir tanesi bayan kuafördü ve bu da çok keyif verici bir ilkti. İlkler şehri Uşak için ilk olan bir şeydi. Berberler basit gibi görünür ama günlük hayat içerisinde herkesin gitmek zorunda olduğu esnaflardan bir tanesidir. Randevu sistemine yeniden geçmeyi düşünüyorlar ama bir günde otuz kişi tıraş eden berber eğer, 6-7 kişiye düşürse nasıl geçinecek? Destek vermezseniz bu insanlar nasıl geçinecek? Başkanıma misafirperverliğinden dolayı teşekkür ediyoruz, partimiz adına yapabileceğimiz bir şey olduğunda bir telefon yakın olduğumuz bildirmek istiyoruz." ifadelerini kullandı.

"VİRÜSTEN ÇOK ETKİLENDİK"

Berberler Odası Esnafı Başkanı Mehmet Ayçiçek ise "Hocamıza bizim davetimizi kabul ettiği için ona teşekkür ediyoruz bizi kırmadı buraya kadar geldi. Ahilik seçiminden dolayı hocamla bilgi alışverişinde bulunduk ve gayet güzel oldu. Bizi topladılar tüm oda başkanları ve seçilen ahiler sine vizyon ile gösterimde bulundular o da çok güzel oldu. Ama hocamın dediği gibi biz berber esnafı olarak virüsten çok etkilendik çünkü bizim uzun süre dükkânlarımız kapandı. Biz bunu bakanlığa da müracaat ettik, federasyona müracaat ettik, belediyeye müracaat ettik hiç değilse biner lira yardım yapılsın anlamında böyle bir teklifte bulunduk. Maalesef bizden liste istediler, isim istediler 50-60 kişiyi içinden kendileri seçtiler fakire fukaraya seçmeden altında sıfır arabası olan arkadaşlarımızı seçtiler onların bazılarına koli bazılarına da para verdiler ama biz istedik ki üye sayımızca hepsine birden yapılsın. Bunun haricinde biz çok çalıştık, çok çabaladık Kızılay’a müracaat ettik hastanede kalan ve evde kalan kişilere paket yardım yapıldı, çok güzel oldu. Bizi mutlu ettiler memnun olduk. Hocamıza her zaman kapımız açık bekleriz." şeklinde konuştu.

"EN BÜYÜK MÜCADELEMİZ SEYYARLARA KARŞI"

Uşak CHP yönetimi daha sonra Marangozlar Odası Başkanı'nı ziyaret etti. Marangozlar Odası Başkanı Ünal Akcura ise şöyle konuştu; "Bizim marangozlar odası olarak şuan 317 üyemiz var ve biz seyyar kaçaklarla göreve geldiğimiz günden berri mücadele ediyoruz. Ülkenin genelinde seyyar/kaçak her yerde çok olduğu için bizim mücadelemize devletten de bir destek olmadığı için biz burada arkadaşlarla bu konuya çok önem verdik, mücadele ettik; dükkanları gezdik, anlattık, malzemecilerle iletişime geçtik onlarda bize destek oldular ama sonuçta her insan grubunda olduğu gibi kaypak insanlar çıkabiliyor ve bu da bizi engelliyor. Devletimizden kaçakla ilgili istediğimiz tam desteği alamadık bizim üyelerimiz kira veriyor, vergi veriyor, elemen çalıştırıyor katma değeri üretiyor."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"TEPEDEN ATAMAYLA GELEN REKTÖR ÖNCELİKLERİ DİKKATE ALMIYOR"
CHP’Lİ YALIM’DAN VERGİ VE HARÇ ZAMLARINA TEPKİ
CHP’Lİ YALIM’DAN VERGİ VE HARÇ ZAMLARINA TEPKİ
"