Advert

SANAYİCİ İŞ ADAMI BEKİR GÜNEŞHAN BESNİ BELEDİYE BAŞKANINI AĞIRLADI

Sanayici başarılı işadamı Bekir Güneşhan Besni Belediye Başkanı Eyyüp Mehmet Emre'yi Besni Spor Kulübü Başkanı Doğan Ciner ve beraberindeki heyeti ağırlayarak Adıyaman Besni'nin meşhur Besni tavası yemeğini ikram etti.

SANAYİCİ İŞ ADAMI BEKİR GÜNEŞHAN BESNİ BELEDİYE BAŞKANINI AĞIRLADI
SANAYİCİ İŞ ADAMI BEKİR GÜNEŞHAN BESNİ BELEDİYE BAŞKANINI AĞIRLADI egeseshaber

Açıklamalarda bulunan Besni Belediye Başkanı Eyyüp Mehmet Emre: ''Uşak belediyesi ve Besni Belediyesi kardeş belediyeler statüsünde. Yaklaşık 12 bin Besnili hemşerimiz Uşak'ta yaşamaktadır, Uşak'ın ekonomisine katkı sunmaktadır. Uşak'ın organize sanayisinde ciddi anlamda hemşerilerimiz, istihdam alanı üretmekte, ülke ekonomisine katkıda bulunmakta. Bu bağlamda zaman zaman hemşerilerimizi ziyaret etmek, burada ki belediye başkanımızla ilişkilerimizi daha da güçlendirmek babında geliyoruz, Uşak'ta ziyaret ve temaslarda bulunuyoruz. Bugün de Uşak'tayız, dün akşam belediye başkanımız Mehmet bey ile beraber yapılabilecek, gerek Uşak anlamında, gerek Besni anlamında ve Uşak, Besni kardeşliği anlamında yapılabilecek bir takım projeler üzerine çalıştık. İnşallah önümüzdeki günlerde netleştirince, gerek Uşak belediye başkanımız Mehmet bey, gerekse bizler bunları kamuoyu ile de paylaşacağız. Bunun haricinde buradaki iş adamlarımızla hasbihal ettik, ziyaretlerde bulunduk, sıkıntı sorun anlamında onların problemlerini dinledik. Ben buradan özellikle Uşak halkına şükranlarımı sunuyorum, sebebi de şu Besni'nin bağrından çıkıp da Uşak'a gelmiş gurbetçi hemşerilerimize gurbet yaşatmadan, tıpkı bir Besni havasını burada hissettiren Uşaklı kardeşlerime ve hemşerilerime buradan şükranlarımı sunuyorum ve bütün Uşaklı hemşerilerimi de Besni'de misafir etmek istiyorum. Yaklaşık 30-40 yıldan beri Uşak Besnilileri bağrına bastı, bizim Uşak'ta yaşayan insanlarımıza minnet borcumuz var, bu minnet borcumuzu da telafi etmek isteriz. Uşak, Besni birlikteliği ve kardeşliği inşallah nice seneler, nice nesiller devam edecek, bu bağlamda Uşak bizim ikinci şehrimiz, ikinci Besni'miz diye düşünüyor hissediyoruz. Bu yüzden hem Uşaklı hemşerilerimizi hem burada yaşayan Besnili kardeşlerimizi ziyaret etmek istedik.'

“TEDBİRLERİMİZİ UYGULAMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Dünya genelinde önemli bir tahribata sebebiyet veren bu salgınla, gerek ülkemiz gerek biz de ilçemizde hükümetin almış olduğu kararlar doğrultusunda tedbirlerimizi uygulamaya çalışıyoruz. Kalabalık alanların oluşturulmaması noktasında gayretlerimiz oldu, dönem dönem pazarlarımızı kapattık, vatandaşın yoğunluk oluşturabileceği alanları kapatmak zorunda kaldık. Hemşerilerimize maskelerini dağıttık, bina temizliği, ev temizliği, hijyen noktasında dolmuş duraklarının temizliği, dolmuşların temizliğini yaptık. İşyerini bakanlar kurulu kararıyla kapatmak zorunda kalan esnaflarımıza Besni Belediyesi olarak maddi destekte bulunduk. İhtiyaç sahibi olan, bu pandemiden dolayı dışarı çıkamayan vatandaşımızın ihtiyaçlarını belediye personelimiz vasıtasıyla bizler karşıladık, karşılamaya da devam ediyoruz. İtfaiye araçlarımızla yollarımızı, dolmuş duraklarımızın temizliğini yaptık ve vatandaşlarımızı da sürekli uyardık uyarmaya da devam ediyoruz. Lütfen maskesiz dışarı çıkmayın, sosyal ilişkilerimizde mesafe kuralına riayet edelim. Arzu ederiz ki vatandaşlarımız bu kurallara riayet eder, bu hastalık tehlikesinden kendimizi de muhafaza etmiş oluruz."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"TEPEDEN ATAMAYLA GELEN REKTÖR ÖNCELİKLERİ DİKKATE ALMIYOR"
CHP’Lİ YALIM’DAN VERGİ VE HARÇ ZAMLARINA TEPKİ
CHP’Lİ YALIM’DAN VERGİ VE HARÇ ZAMLARINA TEPKİ
"