Advert

REKTÖR SAVAŞ'TAN GAZİLER GÜNÜ MESAJI

Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle mesaj yayınladı.

REKTÖR SAVAŞ'TAN GAZİLER GÜNÜ MESAJI
REKTÖR SAVAŞ'TAN GAZİLER GÜNÜ MESAJI egeseshaber
Advert

Rektör Savaş; "Aziz milletimiz şanlı zaferlerle tarihin akışını değiştirirken, bayrağını, vatanını ve istikbalini canı pahasına korumuş; bizlere kahramanlıklarla dolu bir geçmiş emanet etmiştir. Aziz Milletimiz 1071’de Anadolu’nun kapılarını açarken, Çanakkale ve İstiklal Savaşlarında vatanına sahip çıkarken, terörle mücadelede ve 15 Temmuz’da hainlere karşı istikbalimizi korurken gaza anlayışını tüm değerlerin üzerinde tutmuştur. 

Şehitlik ve gazilik unvanları, hiçbir maddi değerle, hiçbir dünyevi payeyle ölçülemeyecek derecede büyük bir şereftir. Bu gazi milletin bir ferdi olmak hepimiz için büyük onur ve gurur kaynağıdır. Uşak Üniversitesi olarak, bizim de en büyük arzumuz, şehit ve gazilerimizin emanetini muhafaza etmek, bilgili, ahlaklı, vatanperver fertler yetiştirmeye devam etmektir. 

Bu vesileyle, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm gazi ve şehitlerimize Allah’tan rahmet diler, hayatta olan gazilerimize de sağlık ve afiyet dileriz. Gaziler günümüz kutlu olsun." ifadelerine yer verdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİNE 3 FİRMADAN TEKLİF
KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİNE 3 FİRMADAN TEKLİF
UŞAK'IN İLK MOTOMEZATI RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU
UŞAK'IN İLK MOTOMEZATI RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU
"