Advert

TURGUTLU'DA ''19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ'' TÖRENLE KUTLANDI

Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’e “Mareşal” rütbesi ile “Gazilik” unvanı verilişinin 99. yıldönümü ve “19 Eylül Gaziler Günü” ilçemizde koronavirüsü tedbirleri kapsamında sade bir törenle kutlandı. Covid-19 salgını sebebiyle katılımın sınırlı olduğu törende katılımcılar sosyal mesafe kuralına uydu.

TURGUTLU'DA ''19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ'' TÖRENLE KUTLANDI
TURGUTLU'DA ''19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ'' TÖRENLE KUTLANDI egeseshaber
Advert
İlk olarak 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Alanı’nda düzenlenen törene, Kaymakamımız Ali YILMAZ, Belediye Başkanı Çetin AKIN, İlçe Jandarma Komutanı Bnb. Halim KARAER, İlçe Emniyet Müdürü Harun TUTAK, Askerlik Şube Başkanı Per. Atğm. Abdullah ARSLAN,  Gaziler ve Şehit Aileleri Kültür ve Yardımlaşma Vakfı Turgutlu Temsilcisi Hüsamettin SAĞLIK, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Turgutlu İrtibat Büro Sorumlusu Ahmet İLTER, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri, mahalle muhtarları, sivil toplum kuruluşları, şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları ile vatandaşlar katıldı.
 
Törende ilk olarak Atatürk Anıtına Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı, Şehit ve Gaziler Derneği ve Vakfı çelenkleri sunuldu. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Turgutlu  İrtibat Büro Sorumlusu Ahmet İLTER ve Gaziler ve Şehit Aileleri Kültür ve Yardımlaşma Vakfı Turgutlu Temsilcisi Hüsamettin SAĞLIK tarafından günün anlam ve önemini belirten birer konuşma yapıldı. 
 
15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Alanı’nda düzenlenen  törenin ardından protokol üyeleri,  Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Kültür ve Yardımlaşma Vakfı Turgutlu Temsilciliğini ziyaret etti. Daha sonra Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Turgutlu İrtibat Bürosu’nda Şehit Piyade Uzman Çavuş Tolga ARTUĞ’un şahadetinin 5. yıldönümü ve ebediyete intikal eden Kahraman Gazilerimizin ruhuna ithafen düzenlenen mevlid-i şerif programına katıldılar.

Ziyarette Kaymakam YILMAZ, Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Kültür ve Yardımlaşma Vakfı Turgutlu Temsilcisi Hüsamettin SAĞLIK'a ve Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Turgutlu İrtibat Büro Sorumlusu Ahmet İLTER’e, Kaymakamlığımızca 19 Eylül Gaziler Günü’ne özel hazırlanan saatler takdim etti.
 
 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİNE 3 FİRMADAN TEKLİF
KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİNE 3 FİRMADAN TEKLİF
UŞAK'IN İLK MOTOMEZATI RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU
UŞAK'IN İLK MOTOMEZATI RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU
"