Advert

“KAMUDA DÖNÜŞÜMLÜ ÇALIŞMA ZARURET HALİNE GELDİ"

Büro Memur-Sen Denizli Şube Başkanı Fatih Acar, devam eden salgın hastalık ve artan rakamlar nedeniyle kamu kurum ve kuruluşlarında dönüşümlü çalışmaya geçilmesinin artık zaruret haline geldiğini söyledi.

“KAMUDA DÖNÜŞÜMLÜ ÇALIŞMA ZARURET HALİNE GELDİ
“KAMUDA DÖNÜŞÜMLÜ ÇALIŞMA ZARURET HALİNE GELDİ egeseshaber

Yazılı açıklama yapan Başkan Acar, kamu kurum ve kuruluşlarda dönüşümlü çalışmaya geçme konusunda cumhurbaşkanlığı tarafından ilgili amirlere yetki verildiğini ve dönüşümlü çalışanların, fiilen göreve gelmedikleri süre zarfında idari izinli sayılacağına dikkat çekti. Açıklamasında, cumhurbaşkanlığı genelgesi ile vergi dairesi başkanlığı başta olmak üzere birkaç kamu kurumu dönüşümlü çalışmaya geçtiğini özellikle Vergi Dairesi Başkanına ve Başkanlığın diğer birim amirlerine gösterdikleri hassasiyet ve duyarlılık için teşekkür ettiklerini belirten Başkan Acar, “Özellikle Denizli ölçeğinde değerlendirdiğimizde daha önceki dönüşümlü çalışmanın sona erdiği 1 Haziran öncesine kıyasla, pozitif vakalar ve temaslılar (pozitif vakalılarla) sayısı oldukça yüksek seyretmektedir. Hal böyle olunca da virüsün yayılma hızı ve günden güne kamu kurumlarında da pozitif vakalar ve temaslılar sayısı arttı. Şuan için sadece SGK İl Müdürlüğünde 5-6 pozitif vaka ve yaklaşıkta 10 civarında temaslı çalışanın karantinaya alındı. Bu durumun sadece SGK'da değil birçok kurumda karşılaşılan bir tablodur. Ayrıca İl genelinde dönüşümlü çalışmaya geçen birkaç kurumun bulunduğunu ve bu kurumlarda da işlerin aksamadan yürütüldüğünü görmekteyiz.

Okullarında açılamayışı nedeniyle çocuklarımız, EBA üzerinden ya da interaktif programlar üzerinden eğitimlerini almaya çalışmaktadırlar. Ancak toplumsal yapımızın çocuklarımızı daha çok dedelere, anneannelere veya babaannelere emanet eden yapısı düşünüldüğünde, EBA ve diğer interaktif uygulamalar üzerinden verilen eğitimlere çocuklarımızın katılamadığını yaşayarak görmekteyiz. Gerek virüsün yayılma hızının düşürülmesi için gerekse de çocuklarımızın uzaktan almaya çalıştıkları eğitimde aksaklıkların yaşanmaması için dönüşümlü çalışma ihtiyaç. Valimiz Ali Fuat Atik’in, gerekse  ve kamu kurum ve kuruluşlarının amirlerinin  dönüşümlü çalışmaya geçilmesi konusunda daha hassas daha duyarlı davranarak ivedi olarak dönüşümlü çalışmaya geçilmesi gerekir.” dedi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AK PARTİ UŞAK MİLLETVEKİLİ MEHMET ALTAY GÜVENLİK VE İSTİHBRAT KOMİSYONU BAŞKANLIĞINA SEÇİLDİ
AK PARTİ UŞAK MİLLETVEKİLİ MEHMET ALTAY GÜVENLİK VE İSTİHBRAT KOMİSYONU BAŞKANLIĞINA SEÇİLDİ
“KENTTEKİ YAPI STOKUNUN ENVANTERİNİ ÇIKARTACAĞIZ”
“KENTTEKİ YAPI STOKUNUN ENVANTERİNİ ÇIKARTACAĞIZ”
"