Advert

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ İKİNCİ ÜNİVERSİTE KAYITLARI DEVAM EDİYOR

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi tarafından sunulan "İkinci Üniversite" programlarına başvuru ve kayıt işlemleri 31 Ağustos 2020 tarihinde başladı. Kayıtlar için son tarih 15 Ekim 2020 olarak belirlendi.

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ İKİNCİ ÜNİVERSİTE KAYITLARI DEVAM EDİYOR
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ İKİNCİ ÜNİVERSİTE KAYITLARI DEVAM EDİYOR egeseshaber

İkinci Üniversite kurallarında, lisans programından mezun olanlar için; ön lisans ve lisans programlarına kayıt yaptırabilirken, ön lisans mezunları için ön lisans programlarına kayıt yaptırma hakkı tanındı. Tanınan bu hak ile üniversiteler ikinci üniversiteye sınavsız girebilecek. AÖF bürosundan yapılacak olan kayıtlar 15 Ekim tarihinde sona erecek.

"DİLEDİKLERİ YERDE, ZAMANDA VE CİHAZDA DERSLERE ERİŞEBİLİYORLAR"

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Anadolu Üniversitesi Uşak İl Temsilcisi Öğr.Gör. Ahmet Mıdık “Basılı kitaplarını dijitale taşıyan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi 'Anadolum e Kampüs' öğrenme yönetim sistemi ile öğrencilerine büyük bir olanak sağladı. Bu sayede derslerinden kolaylıkla haberdar olabilen öğrenciler diledikleri yerde, zamanda ve cihazda derslere erişebiliyor. Cep  telefonu, tablet, ya da bilgisayar ile e-kampüs platformunda video, örnek soru , pdf, canlı ders gibi farklı öğrenme malzemeleri ile öğrencilerine olanak sağlayan Anadolu Üniversitesi, bir dönemde vize ve final olmak üzere 2 sınav yapmaya devam edip, yeni eğitim öğretim yılına da bu metotlar ile devam edecek.” ifadelerine yer verdi.

NASIL BAŞVURU YAPILIR?

İkinci Üniversite programlarına çevrimiçi başvuru ve kayıt işlemleri ile ilgili bilgilere "ikinciuniversite.anadolu.edu.tr" web adresinden erişilebilecektir. Adayların online kayıtlar için "aof.anadolu.edu.tr" internet adresindeki kayıt formundan e devlet şifresi ile giriş yapması, bilgileri güncel olmayan adaylar kayıtları geçersiz olmaması için YÖKSİS sistemindeki bilgilerini güncellemesi gerekiyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AK PARTİ UŞAK MİLLETVEKİLİ MEHMET ALTAY GÜVENLİK VE İSTİHBRAT KOMİSYONU BAŞKANLIĞINA SEÇİLDİ
AK PARTİ UŞAK MİLLETVEKİLİ MEHMET ALTAY GÜVENLİK VE İSTİHBRAT KOMİSYONU BAŞKANLIĞINA SEÇİLDİ
“KENTTEKİ YAPI STOKUNUN ENVANTERİNİ ÇIKARTACAĞIZ”
“KENTTEKİ YAPI STOKUNUN ENVANTERİNİ ÇIKARTACAĞIZ”
"