Advert

"TÜRKİYE AZERBAYCAN’IN YANINDADIR"

CHP İl Başkanı Doktor Ali Karaoba, kadın ve çocuk katliamı yapma konusunda tecrübeli olan eli kanlı katillerin Azerbaycan'da sivil yerlerini vurduklarını belirtti.

egeseshaber

Karaoba, Azerbaycan davasının Türkiye için partiler üstü,milli bir dava olduğunu, devletimiz ve milletimiz Azerbaycan'ın yanında olduğunu söyledi.
CHP İl Başkanı Doktor Ali Karaoba,  Ermenistan'ın Azerbaycan'da sivillere yönelik düzenlediği hain saldırıya tepki gösterdi.
 Başkan Ali Karaoba, yaptığı açıklamada, "İşgalci, soykırımcı ve kukla devlet Ermenistan, efendilerinin emrini yerine getirmek amacıyla yeniden Azerbaycan topraklarına saldırdı. Kadın ve çocuk katliamı yapma konusunda tarihi tecrübesi olan eli kanlı katiller bu defa da sivil yerleşim yerlerini vurdular. Azerbaycan devleti anında gereken cevabı vermiştir. Döktükleri kanın hesabı misliyle sorulmuş, işgal altındaki topraklarımızdan bir kısmı kurtarılmıştır" dedi.
Azerbaycan toprağı Karabağ yaklaşık 27 yıldır işgal altındadır. Birleşmiş Milletlerin kararına rağmen Ermenistan bu işgale son vermediği gibi bu topraklarda bir takım suni oluşumları gerçekleştirmeye çalışmaktadır. Üstelik Azerbaycan'a saldırılarına devam etmektedir diyen Karaoba,"Ermenistan'ın hangi devletlerin kuklası olduğu ve kimlerin hesabına savaştığı açıktır. Ne var ki tarihin çeşitli dönemlerinde bu tür kışkırtmalarla hareket ettiği ve bunun kendisine nelere mal olduğunu unutmuş görünüyor. Ermenistan bir yanlış hesap daha yapmış, bir kez daha batağa saplanmıştır. Azerbaycan uluslararası hukukun kendisine tanıdığı hakları kullanmaktan geri durmayacaktır. Azerbaycan davası Türkiye için partiler üstü, milli bir davadır. Devletimiz ve Milletimiz Azerbaycan'ın yanındadır. Azerbaycan devletininde Ermenistan'a haddini bildirecek, işgal ettiği topraklardan söküp atacak gücü ve kudreti vardır" diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AK PARTİ UŞAK MİLLETVEKİLİ MEHMET ALTAY GÜVENLİK VE İSTİHBRAT KOMİSYONU BAŞKANLIĞINA SEÇİLDİ
AK PARTİ UŞAK MİLLETVEKİLİ MEHMET ALTAY GÜVENLİK VE İSTİHBRAT KOMİSYONU BAŞKANLIĞINA SEÇİLDİ
“KENTTEKİ YAPI STOKUNUN ENVANTERİNİ ÇIKARTACAĞIZ”
“KENTTEKİ YAPI STOKUNUN ENVANTERİNİ ÇIKARTACAĞIZ”
"