Advert

VALİ FUNDA KOCABIYIK'TAN İLKOKULA ZİYARET

Uşak Valisi Funda Kocabıyık Öğretmen Mahmut Özgöbek İlkokulunu ziyaret ederek ''Kendin Yap Atölyesi Projesi'' hakkında bilgiler aldı.

VALİ FUNDA KOCABIYIK'TAN İLKOKULA ZİYARET
VALİ FUNDA KOCABIYIK'TAN İLKOKULA ZİYARET egeseshaber

Öğretmen Mahmut Özgöbek İlkokulunu ziyaret eden Uşak Valisi Funda Kocabıyık Zafer Kalkınma Ajansı tarafından yürütülmekte olan Yeni Nesil Eğitim Mali Destek Programı (YENEP) kapsamında oluşturulan “Kendin Yap Atölyesi Projesi” ile ilgili bilgi aldı.

Ziyaretinde uzaktan eğitim stüdyosunda incelemelerde bulunan Vali Funda Kocabıyık “Uzaktan Eğitim Öğrenci Takip Sistemi” projesi kapsamında öğrencilere dağıtılacak tabletlerde yayımlanacak mesaj videosunun görüntü çekimlerine katıldı.

Çekimlerin ardından proje ile ilgili açıklamalarda bulunan Vali Funda Kocabıyık “Öğrencilerimizin sınav hazırlık çalışmalarına ve eğitim-öğretim süreçlerine destek olmak için gönüllü öğretmenlerimiz tarafından konu anlatımları ve soru çözümlerinin video kayıtları uzaktan eğitim stüdyosunda yapılacak ve bu dijital içerikler Uşak MEM TV Youtube kanalından yayınlanacak. Bu amaçla hazırlanan stüdyomuzda incelemelerde bulunarak, öğrencilerimize dağıtacağımız tabletlerde yayımlanacak videonun görüntü çekimlerini gerçekleştirdik. Eğitim-öğretim sürecinin aksamaması ve bu sürecin en kaliteli şekilde geçirilmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” dedi.

Öğrencilerin uzaktan eğitim süreçlerine sorunsuz katılmasını ve zengin eğitim içeriklerine ulaşmasını hedeflediklerini dile getiren Vali Funda Kocabıyık, “Biz, ilgili kurumlarımızla koordineli olarak covid-19 mücadelemizi sürdürürken öğrencilerimizden de derslerine özen göstermelerini, çok çalışarak başarılı bir eğitim-öğretim yılı geçirmelerini istiyoruz. Öğrencilerimiz yeter ki gereken gayreti göstersin, biz tüm imkânlarımızla yanlarında olmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

''TEDBİRLERE UYALIM''

Açıklamasının ardından yüz yüze eğitime devam eden 1. sınıf öğrencilerimizle bir araya gelen Vali Funda Kocabıyık çocuklarla sohbet ederek oyun oynadı. Çocukların okullarda neşe dolu hâllerine tanık olmaktan çok mutlu olduğunu ifade eden Vali Funda Kocabıyık, “Gördüm ki çocuklarımızın okul heyecanı ve sevgisi artarak devam ediyor. Çocuklarımız bu duygulara sahipken lütfen biz de salgına karşı daha dikkatli olalım, çocuklarımızın salgından olumsuz etkilenmemesi için tedbirlere uyalım” dedi.

Ziyaret ve incelemeleri sırasında Vali Funda Kocabıyık’a Vali Yardımcısı Muammer Balcı ve İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin eşlik etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AK PARTİ UŞAK MİLLETVEKİLİ MEHMET ALTAY GÜVENLİK VE İSTİHBRAT KOMİSYONU BAŞKANLIĞINA SEÇİLDİ
AK PARTİ UŞAK MİLLETVEKİLİ MEHMET ALTAY GÜVENLİK VE İSTİHBRAT KOMİSYONU BAŞKANLIĞINA SEÇİLDİ
“KENTTEKİ YAPI STOKUNUN ENVANTERİNİ ÇIKARTACAĞIZ”
“KENTTEKİ YAPI STOKUNUN ENVANTERİNİ ÇIKARTACAĞIZ”
"