Advert

TÜM EMEKLİLER SENDİKASI UŞAK ŞUBESİ'NDEN AÇIKLAMA

2017 yılının Şubat ayından bugüne kadar faaliyet gösteren Tüm Emekliler Sendikası'na mahkeme kararıyla kapatma davası açılıyor. Tüm Emekliler Sendikası Basın Yayın Sekreteri Mehmet Çamcı ise açılan davayla ilgili basın açıklaması yayınladı.

TÜM EMEKLİLER SENDİKASI UŞAK ŞUBESİ'NDEN AÇIKLAMA
TÜM EMEKLİLER SENDİKASI UŞAK ŞUBESİ'NDEN AÇIKLAMA egeseshaber
Advert

Tüm Emekliler Sendikası açıklamasında; "Şubat 2017 tarihinden bu yana faaliyet gösteren, mahkeme kararıyla kütük sıra numarasını alan sendikamız Tüm Emekliler Sendikasına kapatma davası açılıyor.
Kuruluşu, faaliyetleri, örgütlenmesi Türkiye’nin de taraf olup imzaladığı, dolayısıyla yasa hükmünde olan uluslararası sözleşmelerle anayasal güvence altına alınmış, kapatılmak istenen sendikaların lehine sonuçlanmış sayısız mahkeme kararları olmasına rağmen, Ankara Valiliğihukuk tanımaz anti demokratik bir yaklaşımla dava açıyor.
Biz sendika olarak bu davanın hukuksuz olduğunu, yasalara aykırı olduğunu biliyoruz.
Biliyoruz ki, Bu dava Tüm Emekli Sen’in yürütmüş olduğu ve 13 milyon emekliyi doğrudan ilgilendiren hak alma mücadelesine karşı açılmıştır. Barış isteyen, kardeşlik isteyen Tüm Emekli Sen’e karşı açılmıştır. Ülkemizdeki bütün değerlerde pay sahibi olan emeklileri açlığa mahkum eden zihniyetle mücadele eden Tüm Emekli Sen’e karşı açılmıştır. Bütçeden emekliler için ayrılan payın artırılması için mücadele eden Tüm Emekli Sen’e karşı açılmıştır. Bu dava sağlık hizmetlerinde emeklilerden alınan katkı payları kaldırılsın diyen Tüm Emekli Sen’e karşı açılmıştır. Bu dava “demokrasi mücadelesinden emekli olunmaz” diyen Tüm Emekli Sen’e karşı açılmıştır. Sendikalar dünyanın her yerinde olduğu gibi ülkemizde de emekçilerin, çalışanların ve emeklilerin hak arama ve hak alma örgütleridir. Hak mücadelesi yaparken sadece ve sadece üyelerine ve haklı mücadelelerine güvenirler. Oradan aldıkları güçle mücadelelerini sürdürürler. Bizler mücadelemizi sadece emeklilerin hak mücadelesi ile sınırlı görmüyoruz. Ankara Valiliğinin hukuk dışı tutumuna karşı da mücadele ediyoruz. Ankara Valiliğinin hukuk tanımaz tutumu bizim sendikal örgütlenmemizin önünde bir engel olamaz.
Var oluşunu kendi üyelerine ve 13 milyon emeklinin fiili ve meşru demokratik mücadelesine dayandıran Tüm Emekli Sen hak alma ve emek demokrasi barış mücadelesine her şart altında devam edecektir. " ifadelerine yer verdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİNE 3 FİRMADAN TEKLİF
KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİNE 3 FİRMADAN TEKLİF
UŞAK'IN İLK MOTOMEZATI RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU
UŞAK'IN İLK MOTOMEZATI RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU
"