Advert

DEMİRCİ'DE 9 OKULA YENİ KÜTÜPHANE

Manisa'nın Demirci ilçesinde Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, hazırladığı proje kapsamında Demirci'de 9 eğitime kurumuna kütüphane yaptı.

DEMİRCİ'DE 9 OKULA YENİ KÜTÜPHANE
DEMİRCİ'DE 9 OKULA YENİ KÜTÜPHANE egeseshaber
Advert

Manisa'nın Demirci ilçesinde Demirci Kaymakamlığı koordinesinde " Kütüphanesiz Okul Kalmasın " projesini hazırlayarak desteklenen projede Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Mobilya ve İç Mekan Tasarımı bölümü tarafından pandemi döneminde verimli bir çalışmaya imza attı.

Proje kapsamında Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne, Cumhuriyet İlkokulu, Kılavuzlar Mazhar Dede İlkokulu, Abdurrahman Şeref Bey Anaokulu ve Esenyurt İlkokulu kütüphane materyallerini öğrencileri ile buluşturabilmek için çağdaş görünümlü kütüphane mobilyalarına kavuşturuldular.

Diğer yandan İcikler İlkokulu, Ortaokulu ve Kargınışıklar Ortaokulunun kütüphane yapım çalışmalarının da devam ettiği belirtildi.

Kütüphane yapımında özel çizim ve ölçülendirme ile çalışma Mobilya ve İç Mekan Tasarım bölümü ekibi, binanın mimarisi ve göz beğenisine hitap edecek eserleri ortaya çıkarıyorlar.

Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Bilal Çetinkaya " Demirci Kaymakamlığımızın koordinesi ve Milli Eğitim Müdürlüğünün destekleri ile hayata geçen " Kütüphanesiz Okul Kalmasın " projesi kapsamında 9 okulumuza 9 kütüphanesi çalışmamızı sürdürüyoruz. 45 Bin lira destekli olan proje ile okullarımıza çağdaş kütüphane modelini uyguluyoruz" dedi.

Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk " Kütüphanesiz Okul Kalmasın " projesini uygulayan Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ekibini tebrik ediyorum. Okulumuz öğrencilerimizin yararına güzel bir projeye imza atıyorlar. Öğrencilerimizin okullarında kurulan kütüphanelerde hem ders çalışabilecekler, hem de kitap keyfine varacaklar. Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okulumuza çalışmalarında başarılar diliyorum "dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİNE 3 FİRMADAN TEKLİF
KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİNE 3 FİRMADAN TEKLİF
UŞAK'IN İLK MOTOMEZATI RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU
UŞAK'IN İLK MOTOMEZATI RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU
"