Advert

“TOPLUMUN ÜZERİNDE ÖLÜ TOPRAĞI VAR”

Sanayici ve iş adamı Bekir Güneşhan gündeme dair Egeses Haber'e önemli açıklamalarda bulundu. Güneşhan toplumun üzerinde ölü toprağı olduğunu ve ileriye yönelik kaygı duyduğunu belirtti.

“TOPLUMUN ÜZERİNDE ÖLÜ TOPRAĞI VAR”
“TOPLUMUN ÜZERİNDE ÖLÜ TOPRAĞI VAR” egeseshaber

Sanayici ve iş adamı Bekir Güneşhan açıklamalarında; “İnsanlar üzerinde genelde bir kaygı var. Genel olarak iyi yönetilmiyoruz, zor günlerden geçiyoruz. Aklı başında bir insan oturup düşünüyor; ailesini, ülkeyi, ülkenin geleceğini, ülkenin durumunu düşünüyor. 1923’den 1938 yılına kadar bakıyorsunuz dolu dolu geçen bir zaman dilimi. Neler elde ettik, ne kazandık diye bakılıyor ama son 18 yıla bakıldığında ülkenin yıkımıyla ilgili, ülkenin geriye gitmesi ile ilgili Osmanlı’nın son dönemi gibi iyeye giden bir şey yok. 18 yıldır bizim bir şekilde her gün elimizi, kolumuzu, kanadımızı kırıyorlar. Açıkçası ben bir cumhuriyet çocuğu olarak, bir sanayici olarak korkuyorum. Bizde 2023’ü görmeme korkusu var, kaygısı var. Türkiye’nin her yerinde bir sorun var iyiye gitmiyoruz.

Pandemiyle ilgili ilk başlarda sağlık bakanı çıktı her şeyi günü güne anlattı, kamuoyunda bir güven oluştu ama geldiğimiz noktada sağlık bakanına olan o güven azaldı. Verilen bilgiler iki üç ilin toplamı gibi doğru bilgiler verilmiyor ve tedirginlik var. Verilen kredilerin ödemeleri yeni başlıyor ama ben o kredilerin yüzde 80’nin ödeneceğini düşünmüyorum. Yılın sonuna doğru kriz daha da derinleşebilir. Acilen bizi yönetenlerin hükümet ya da muhalefet fark etmeksizin bir araya gelip çözüm üretmesi lazım yoksa önümüz iyi gözükmüyor. Ben 2023’ü Atatürk Cumhuriyet’i olarak göreceğimize dair kaygıyla bakıyorum. 

Okullar açılmadı uzaktan eğitimle devam ediyor ama kimi yerleşim yerinde internet yok, bilgisayar yok ve öğretmen yok. Parası olan çocuğunu okutuyor olmayan okutamıyor. Özel okullar açık, devlet okulları kapalı. Toplumun yüzde 10’u okuyorsa yüzde 90’ı okumuyor.  
Sanayici olarak baktığında sabah kalkıyorsun ayrı akşam yatıyorsun ayrı; gün günü tutmuyor. Dolar 8 TL’ye dayandı. Ekonomi Bakanı konuşuyor konuştukça dolar, Euro ve döviz artıyor. 

Dış politikada Azerbaycan bir tarafta Yunanistan ve Ermenistan diğer tarafta karma karışık.  Hükümetiyle muhaleetiyle Azerbaycan'nın yanındayız mesajı verildi ama yapılan bir şey yok. 

Biz Eğitim Bayramı’mızı yaptık. Milli Eğitim Bakanı ile içi içe olduk ve olunca da köylerdeki okulların açılmasıyla ilgili, öğretmen atamasıyla ilgili yeni gelişmeler duyuyoruz ve bu sevindirici. Herkesin bir önce bir araya gelerek ülkenin bu kötü gidişatına karşı bir şeyler yapmaları gerekiyor. Birlikte olursak ancak bu işin içinden çıkarız.” ifadelerine yer verdi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Metiş Topcu     2020-10-01 Günümüzün sancılı olan tüm konu başlıklarını çok güzel dile getirmişsiniz . Cumhuruyetin kazanımlarını Atatürkçü düşünce şemsiyesi altında koruyarak yoluna devam eden yürekli kardeşim kutluyor teşekkürlerimi iletiyorum.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"TEPEDEN ATAMAYLA GELEN REKTÖR ÖNCELİKLERİ DİKKATE ALMIYOR"
CHP’Lİ YALIM’DAN VERGİ VE HARÇ ZAMLARINA TEPKİ
CHP’Lİ YALIM’DAN VERGİ VE HARÇ ZAMLARINA TEPKİ
"