Advert

CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ MÜSLÜM SARI VE AFYON İL BAŞKANI’NDAN UŞAK CHP’YE ANLAMLI ZİYARET

CHP İstanbul Milletvekili ve PM üyesi Müslüm Sarı ve Afyon İl Başkanı Yalçın Gökgöz Uşak CHP’yi ziyaret etti. Parti binasında il ilçe parti üyelerini parti binasında ziyaret ettiler basın toplantısının ardından partililerin sorularını cevaplandırdı.

CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ MÜSLÜM SARI VE AFYON İL BAŞKANI’NDAN UŞAK CHP’YE ANLAMLI ZİYARET
CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ MÜSLÜM SARI VE AFYON İL BAŞKANI’NDAN UŞAK CHP’YE ANLAMLI ZİYARET egeseshaber
Advert

CHP Uşak İl Başkanı Dr. Ali Karaoba “Zor süreçlerden geçiyoruz. 37. olağan genel kurulda parti meclisine seçilen Sayın Müslüm Sarı Uşak’a yabancı olmayan, Uşak şehrinin çok sevdiği isimlerden birisidir bu açıdan kendilerine ziyaretleri için teşekkür ediyoruz ve Afyon İl Başkanı Yalçın Gökgöz’de ziyaretimize geldiler ona da teşekkür ediyoruz. Ülkenin geldiği durum ortada en basiti kendi mesleğimle ilgili verilerle ilgili ne kadar sahtekârlık yapıldığı, üçkağıt yapıldığı; enflasyondan tutun her alana kadar tamamen kendi istedikleri rakamları söylüyorlar. Ben bir kadın doğum doktoruyum bundan sonra gebelik testi pozitif çıkanları eğer kusmuyorsa sağlık bakanlığına bildirilmeyeceğim çünkü Covid testi pozitif olanları vakadan saymıyorlar toplumu ciddiye almıyorlar. TTB’nin günlerdir söylediği ve söylediklerinden dolayı terörist olarak ilan edildiği bazı muhalefet partisinin özellikle Sayın Devlet Bahçeli’nin ve ekibinin tıbbi atık olarak yorumladığı ne kadar haklı ve doğru bilgiler verdiğini görmüş olduk.” dedi.

CHP Afyon İl Başkanı Yalçın Gökgöz “Hiçbir hazırlığımız olmadan geldik ama komşumuzu özlemişiz. Afyon’da da salgın konusunda durum berbat günlük basının açıkladığı 190 vaka var Türkiye geneli 15 bin vaka sayısı çıkması gerekiyor durum çok kötü ve biz bir sürü bağışıklığına bırakıldık. Toplumun kendi bilinciyle, dayanışmasıyla, kendisini koruması ve kollaması gerekiyor hep birlikte bu virüs belasından kurtulacağız. Afyon’da da güzel çalışmalar yapıyoruz Uşak’ta da Ali Başkan’ı yakından izliyoruz Uşak’ta biz 3’te üçlü dönemleri çok özledik ve şehir buna hazır Türkiye’de hazır. Afyon’da da artıracağız belediye başkanlıklarında da çok iddialıyız, iktidara geliyoruz. İddialıyız CHP iktidara geliyor önce kendi inanç ve idaremizi ortaya koyuyoruz sonra da çalışmalarımızı anlatıyoruz.” ifadelerine yer verdi.

CHP İstanbul Milletvekili ve Parti Meclis üyesi Müslüm Sarı ise; “Uşak şehrine yabancı değilim Uşak benim neredeyse ikinci ilim gibi çok sık geldim gittiğim illerden birisi, çok sevdiğim bir il sebebi de burada çok güçlü bir Kuvayı Milliye damarının olduğunu biliyorum, cumhuriyetin bu topraklarda kurulduğunu biliyorum ve çok ciddi bir sosyal demokrat tabanı olduğunu biliyorum. Geçmişte de bunları yaşadık önümüzdeki süreçte de çok daha güçlenerek gidebileceğine inanıyorum. Burası benim çok inandığım illerden biri burası bana da özel olarak destek veren illerden biri. Bizim kurultay sürecimiz olmuştu kurultay sürecimizde ben birçok ili dolaştım Uşak’a gelmedim çünkü çok destek alacağımı biliyordum Afyon’da aynı şekilde dolayısıyla aslında bu bir teşekkür ziyareti. Pandeminin olağanüstü koşullarında çok kalabalıklarla bir arada olmak sağlıklı değil ama mesajlaşma olacak arkadaşlarımız, dostlarımız olacak bu vesileyle sizleri gördüğüm için çok mutlu oldum. Dünyada da Türkiye’de de yeni bir siyasal iklim var ve iktidarların hepsi yeniden kurulacak dünyada da Türkiye’de de bütün siyasetlerin yeni arayışlar içiresine girdiği bir zemin var ve bu zemin derinleşerek devam edecek ben bunun bir fırsat olduğunu düşünüyorum. 2017 yılından berri aslında Türkiye’de yeni bir siyaset anlayışı var bu arayışın önümüzdeki dönemde de derinleşerek devam edeceğine inanıyorum. Dünyada bildiğiniz her şeyi unutun her şey yeni baştan kurulacak diye her ağzını açan benzer şeyler söylüyor fakat nasıl bir dünya kurulacak dünya nerede durulacak durulduğunda ne gibi talepler olacak bunları kimse öngöremiyor, bilmiyor ama bildiğimiz şey şu; dünya birbirini takip edecek, birkaç aşamadan geçecek. Bunlardan biri daha çok sağlık sorunlarını konuştuğumuz pandemi aşaması ikincisi buna bağlı olarak ortaya çıkan çok ciddi ekonomik problemler ve bununda içinde yaşıyoruz bu derinleşerek devam edecek. Üçüncüsü yine buna bağlı olarak çok ciddi toplumsal krizler yaşayacağız önümüzdeki dönmede tüm dünya olarak bu krizin yaratacağı yaygın yoksulluklar, işsizlikler bunlar toplumdaki fay hatlarını harekete geçirecek. ABD’de örneğini gördük ve dördüncü aşamada da büyük siyasal krizler yaşanacak eğer ekonomik ve toplumsal sorunlar derinleşirse sistem tartışmalarını beraberinde getirecek.” şeklinde konuştu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİNE 3 FİRMADAN TEKLİF
KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİNE 3 FİRMADAN TEKLİF
UŞAK'IN İLK MOTOMEZATI RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU
UŞAK'IN İLK MOTOMEZATI RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU
"