Advert

İZMİR'DEN AZERBAYCAN'A DESTEK MESAJI

Azerbaycan Sahibkarlar (İşadamları) Konfederasyonu Türkiye Temsilcisi Dr. Asif Kurban, bölgedeki barışı yok sayarak Azerbaycan’daki soydaşlarımıza yönelik saldırıları sonucu Ermenistan’ı kınamak ve Azerbaycan’a destek verilmesi kapsamında İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger’i makamında ziyaret etti.

İZMİR'DEN AZERBAYCAN'A DESTEK MESAJI
İZMİR'DEN AZERBAYCAN'A DESTEK MESAJI egeseshaber
Advert

Ziyaret esnasında İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve İzmir iş dünyasının önde gelen Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkanları, İzmir’den Azerbaycanlı Kardeşlerimize destek mesajı verdi.

Valilikdeki görüşme sonrası ortak deklare edilen destek mesajında, Türkiye’nin Azerbaycan’ın yanında olduğu ve Ermenistan’ın bölgedeki barışı bozacak saldırılarını bir an önce durdurması yönünde görüş bildirildi.

Hazırlanan ortak metinde şu ifadeleri dile getirildi:

30 yıla yakın bir süredir Azerbaycan topraklarını işgal eden Ermenistan Devleti uluslararası hukuku tanımayan tutumu ile bölgede barışı tehdit etmeyi sürdürüyor.

Azerbaycan’a yönelik 27 Eylül günü yeniden başlayan ve Bölgemizdeki barış çabalarını yok sayan Ermenistan saldırılarını üzüntüyle öğrendik ve Bölgeyi yakından takip ediyoruz.

Ermenistan Devleti, Uluslararası Hukuk, Uluslararası İnsan Hakları Kuralları ve özellikle 1949 yılında kabul edilen Cenevre Sözleşmesi’ni dikkate almamakta, Hukuku bozmaya devam etmektedir. 

            Sivil kayıplara da yol açan bu saldırıları şiddetle kınıyoruz. Bu saldırılarla Ermenistan Devleti, bölgede barış ve istikrarın önündeki en büyük engel olduğunu bir kez daha göstermiştir.

Azerbaycan Devleti, meşru müdafaa hakkını kullanarak, sivil halkın güvenliğini sağlamak ve toprak bütünlüğünü korumak için tüm cephe boyunca karşı saldırı başlatmıştır. Azerbaycan’ın, kendi halkını ve toprak bütünlüğünü korumak için meşru müdafaa hakkını destekliyor, bu süreçte Türk iş dünyasının Azerbaycan’a desteğinin tam olduğunu belirtmek isteriz.

Ermenistan’ın bu saldırılarını durdurmasını ve işgal ettiği Azerbaycan topraklarından bir an önce çekilmesini talep ediyoruz.

Bu vesileyle, şehit düşen Azerbaycanlı kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifa ve Can Azerbaycan’a başsağlığı dileriz.

Hepimiz, her zaman Can Azerbaycan’ın yanındayız.

        İzmir Valisi- Yavuz Selim KÖŞGER

        İzmir Belediye Başkanı- Tunç SOYER

        İzmir Ticaret Odası Baş.- Mahmut ÖZGENER

        Ege Bölgesi Sanayi Odası Baş.- Ender YORGANCILAR

        İzmir Ticaret Borsası Baş.- Işınsu KESTELLİ

        MUSİAD Baş.- Bilal SAYGILI

        Esnaf ve Sanatkârlar Odası Baş.- Zekeriya MUTLU

        Azerbaycan Sahibkarlar Konfederasyonu (ASK) adına- Dr. Asif KURBAN
 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİNE 3 FİRMADAN TEKLİF
KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİNE 3 FİRMADAN TEKLİF
UŞAK'IN İLK MOTOMEZATI RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU
UŞAK'IN İLK MOTOMEZATI RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU
"