Advert

VALİ KOCABIYIK'TAN DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI MESAJI

Uşak Valisi Funda Kocabıyık 1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle mesaj yayınladı.

VALİ KOCABIYIK'TAN DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI MESAJI
VALİ KOCABIYIK'TAN DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI MESAJI egeseshaber
Advert

Vali Kocabıyık mesajında; " Tarihimizde camiler, Allah’a ibadet etme ve ilim-irfan öğretmede öncül birer mekân olarak yer almıştır. Irk, makam, mevki ayrımı olmadan camilerimizin kapıları müminlere her daim açık olmuş, gönül birliği kurulmasını sağlamıştır. İbadetlerimizi yaptığımız birer huzur mekânı olan camilerimiz, tarih ve edebiyatımızla iç içe olmuş benliğimizi oluşturan kutsalımızdır. 
Bugün de camilerimiz, birlik ve beraberlik içinde ibadet etme, huzur ve güven ortamını oluşturma, dini ve millî değerlerimizi öğretmede önemli bir görev üstlenmektedir. İbadet anlayışı, kulluk bilinci, sorumluluk duygusu ve güzel ahlak ekseninde birer ilim yuvası olmaya devam etmektedir. Din görevlilerimiz de camilerimizin üstlendiği misyonun en önemli taşıyıcıları olarak toplumun her kesiminin yararlandığı vaaz, sohbet ve cami dersleri ile görevlerini ifa etmektedirler. 

Camilerimizin toplumumuza kazandırdığı millî ve manevi katkıların yanında asırlardır minarelerimizden yükselen ezan sesi, bağımsızlığımızın sembolü olmuş ve olmaya devam edecektir. Ezanımız ve bayrağımız bizim vatan sevgimiz, bağımsızlık ruhumuzdur. Bizler ezanımızın dinmemesi ve bayrağımızın inmemesi için şehit ve gazi olmayı şeref görmüş hiç düşünmeden canını feda etmiş aziz Türk milletiyiz.  Camilerimizde yankılanan ezanımız, Türk’ün birlik ve beraberlik ruhudur. Bu topraklarda ezan sesinin sonsuza kadar yükseleceği Ayasofya Camii’nin ibadete açılmasıyla da perçinlemiştir. 
Bu duygu ve düşüncelerle Covid-19’la mücadelede ve Vefa Sosyal Destek Grubu çalışmalarında fedakârca görev yapan din görevlilerimiz başta olmak üzere hemşehrilerimin Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nı kutluyorum." ifadelerine yer verdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İZMİR'DE CAN PAZARI! EGE ÜNİVERSİTESİ HASTESİ'NDE OHAL!
İZMİR'DE CAN PAZARI! EGE ÜNİVERSİTESİ HASTESİ'NDE OHAL!
VALİ KÖŞGER'DEN DEPREMLE İLGİLİ AÇIKLAMA
VALİ KÖŞGER'DEN DEPREMLE İLGİLİ AÇIKLAMA
"