Advert

MUĞLA VALİSİ ORHAN TAVLI'DAN "SKY WALK FETHİYE" PROJESİNE YAKIN TAKİP

Muğla Valisi Orhan Tavlı, Fethiye ilçesinde bulunan dünyanın en ünlü yamaç paraşütü merkezlerinden biri olarak gösterilen Babadağ Hava Sporları Merkezi ve Rekreasyon Alanında "Sky Walk Fethiye" projesi kapsamında yapımı devam eden teleferik, telesiyej ve sosyal alanlarda incelemelerde bulundu.

MUĞLA VALİSİ ORHAN TAVLI'DAN
MUĞLA VALİSİ ORHAN TAVLI'DAN egeseshaber
Advert

İncelemeleri sırasında Vali Orhan Tavlı’ya Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yusuf Kenan Topçu, İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu eşlik etti.

HEDEF YILSONU

Dünyanın dört bir yanında yamaç paraşütü meraklılarını kendine çeken ve 1990’lı yıllardan bu yana yamaç paraşütü için kullanılan bin 956 rakımlı Babadağ’dan 2019-2020 yıllarında toplam 222 bin 764 atlayış gerçekleştiği ve yılsonuna kadar tamamlanması beklenen proje ile Babadağ’ı ziyaret edenlerin sayının daha da artacağı belirtildi. 

FETHİYE'YE YENİ BİR SOLUK

Doğa tutkunlarının eşsiz ölüdeniz manzarasını daha rahat izleyebilmesi ve yamaç paraşütü tutkunlarının Babadağ’a daha kolay ulaşımın sağlanması için hayata geçirilen teleferik, telesiyej ve günü birlik sosyal tesislerin yılın on iki boyunca hizmet vereceği ve projenin Fethiye’ye yeni bir soluk getireceği ifade edildi. 

VALİ ORHAN TAVLI BİLGİ ALDI

Babadağ Hava Sporları Merkezi ve Rekreasyon Alanında aynı zamanda yamaç paraşütü eğitimin de verildiği konusunda bilgi alan Vali Orhan Tavlı, teleferik projesinin tamamlanmasıyla Babadağ’ın yamaç paraşütü sporunu yapmak, bu sporun eğitimi almak ve Ölüdeniz’in eşsiz manzarasını görmek isteyenler için güvenli ulaşım bakımından eşsiz bir destinasyon olacağını söyledi.

BİN 900 METRELİK PİST

Babadağ Hava Sporları Merkezi ve Rekreasyon alanında bulunan bin 200, bin 700, bin 800 ve bin 900 metrelik pistleri gezen Vali Orhan Tavlı, proje kapsamında teleferik ve telesiyej dışında seyir terasları, kır kahveleri, kır lokantası, büfeler, yerel satış noktaları gibi tesisler hakkında bilgiler aldı. 

Babadağ’ın zirvesinde bulunan orman gözetleme kulesini de ziyaret eden Vali Orhan Tavlı, Babadağ Orman Gözetleme Kulesi görevlisi Sefa Uysal’a hayırlı nöbetler temennisinde bulundu.

HEDEF TURİZM GELİRİNİ ARTIRMAK

Vali Orhan Tavlı, Muğla’nın turizminin çeşitlendirilmesini sağlamak ve alternatif turizm etkinliklerini arttırarak turizm sezonunu uzatmak ve bölgenin turizm gelirlerini arttırmak amacıyla hayata geçirilen projenin Muğla ve ülke turizmine büyük katma değer sağlayacağını ifade etti.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİNE 3 FİRMADAN TEKLİF
KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİNE 3 FİRMADAN TEKLİF
UŞAK'IN İLK MOTOMEZATI RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU
UŞAK'IN İLK MOTOMEZATI RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU
"