Advert

MANİSA VALİSİ YAŞAR KARADENİZ'DEN DEMİRCİ ZİYARETİ

Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Demirci ilçesinde bir takım ziyaretler ve incelemelerde bulunarak ilçe hakkında bilgi aldı.

MANİSA VALİSİ YAŞAR KARADENİZ'DEN DEMİRCİ ZİYARETİ
MANİSA VALİSİ YAŞAR KARADENİZ'DEN DEMİRCİ ZİYARETİ egeseshaber

Manisa Valisi Yaşar Karadeniz Demirci ziyaretinde ilk olarak Demirci Kaymakamlığını ziyaret ederek Kaymakam Adem Kaya’dan Kaymakamlık çalışmaları hakkında bilgi aldı. Vali Yaşar Karadeniz daha sonra Hükümet Konağı'nda oluşturulan "Demirci Akıncıları Kahramanlık Köşesini" açtı. Demirci Kaymakamlığı proje ofisince Milli Mücadele Kahramanı Kaymakam İbrahim Ethem Akıncı ve Demirci Akıncıları anısına İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü desteğiyle yapılan Demirci Akıncıları Kahramanlık Köşesini hizmete açan Vali Karadeniz’e Demirci Akıncılar Derneği Başkanı Hüseyin Kıncı Milli Mücadele Kahramanı Kaymakam İbrahim Ethem Akıncı hakkında bilgi sundu.


 

Vali Yaşar Karadeniz daha sonra Demirci Belediyesini ziyaret ederek Başkan Selami Selçuk’tan belediye çalışmaları hakkında bilgi alıp sonrasında 1994 yılında Diyarbakır’ın Bismil İlçesinde teröristlerce şehit edilen Uzman Çavuş Adem Korkmaz’ın Demirci’de yaşayan babası Adem Korkmaz ve annesi Şehriye Korkmaz’ı evinde ziyaret ederek ailenin herhangi bir sıkıntısı olduğunda her zaman kendisine ulaşabileceklerini şehit ve gazilerin haklarının ödenemeyeceğini söyledi. Vali Yaşar Karadeniz’e teşekkür eden baba Adem Korkmaz, Vali Karadeniz ve beraberindeki heyeti ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti. İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğünde de incelemelerde bulunan Vali Yaşar Karadeniz ve beraberinde Kaymakam Adem Kaya, Belediye Başkanı Selami Selçuk ve protokol üyeleri Ayasofya Kebir Camii'nin halılarının dokunduğu Türkiye'nin ilk makineli halı fabrikası olan Özkul halı fabrikasında incelemelerde bulundu. Burada üretim müdürü Behçet Özkul ve yönetim kurulu Başkanı Ali Rıza Özkul’dan bilgi alan Vali Yaşar Karadeniz ve beraberinde heyet daha sonra Necip Fazıl Kısakürek Anadolu lisesinde incelemelerde bulunarak güçlendirme çalışması yapılan okulda yetkililerden bilgi aldı. Ziyaretlerde Vali Karadeniz’e Kaymakam Adem Kaya, Belediye Başkanı Selami Selçuk, İl Gençlik ve Spor Müdürü Yunus Öztürk, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü V. Mehmet Üçbaş ve yetkililer eşlik etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"TEPEDEN ATAMAYLA GELEN REKTÖR ÖNCELİKLERİ DİKKATE ALMIYOR"
CHP’Lİ YALIM’DAN VERGİ VE HARÇ ZAMLARINA TEPKİ
CHP’Lİ YALIM’DAN VERGİ VE HARÇ ZAMLARINA TEPKİ
"