Advert

KÜTAHYA EMET'TE MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI

19 Ekim Muhtarlar Günü Kütahya'nın Emet ilçesinde çeşitli etkinliklerle kutlandı.

KÜTAHYA EMET'TE MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI
KÜTAHYA EMET'TE MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI egeseshaber

Kütahya'nın Emet ilçesinde 19 Ekim 2020 Pazartesi günü saat 10:00’ da Hükümet Konağı önünde bulunan Atatürk Anıtı’na muhtarları temsilen Akpınar Mahallesi Muhtarı İlhan Özdemir ve Samrık Köyü Muhtarı Cavit Öztürk tarafından çelenk sunuldu. Çelenk sunma töreninde saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşı okundu. Aynı anda Kaynarca Mahallesi Muhtarı Ahmet ŞengülL tarafından Bayrağımız göndere çekildi.

        Çelenk sunma törenine, Belediye Başkan Vekili Mehmet Düz, İlçe Jandarma Komutanı Neşet Öztürk, İlçe Emniyet Müdür Vekili Emre Vural, İlçe Yazı İşleri ve Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü Hüsnü Kabar, mahalle muhtarları ve bazı köy muhtarları katıldı.

        Çelenk sunma töreninin ardından İlçe Jandarma Komutanı Neşet Öztürk, İlçe Emniyet Müdür Vekili Emre Vural ve törene katılan muhtarlar, Kaymakam Hasan Çiçek’ i makamında ziyaret ettiler.

        Kabulde, muhtarlara hitaben bir konuşma yapan Kaymakam Çiçek, ziyaretlerinden dolayı memnuniyetlerini dile getirerek, “ Öncelikle sizlerin ve şahsınızda bütün köy ve mahalle muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Gününü kutluyor, işlerinizde kolaylık ve muvaffakiyetler diliyorum. Bu vesileyle, özverili ve gayretli hizmetleriniz, özellikle de koronavirüsle mücadele kapsamında almış olduğunuz görevleri başarıyla yerine getirmenizden dolayı da teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum.

        Bilindiği üzere, demokrasimizin en önemli yapı taşlarından birisi de muhtarlık müessesedir. Muhtarlarımız toplumla birebir çalıştığından dolayı vatandaşla devlet arasında köprü vazifesi görmekte olup, yerel demokrasinin en önemli temsilcilerindendir. Muhtarlık, devletin yönetim idaresinin başladığı noktadır. Muhtarlar, vatandaşlarımızın taleplerini ve sorunlarını bizlere iletirler, bizler de bu sorunlara imkânlar doğrultusunda çözümler üretiriz. Muhtarlarımızın ihtiyaçlarını ve karşılaştıkları sorunları tespit ederek çözüm önerileri üretmek amacıyla 19 Ekim günü “Muhtarlar Günü” olarak kabul edilmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde, devletimizin attığı bu adım tüm muhtarlarımız için büyük bir kazanımdır. Nitekim bütün bu çalışmalar kısa sürede meyvelerini vermeye başlamış, devletimiz muhtarlarımızın idari ve ekonomik statülerinin güçlendirilmesine ilişkin bazı yeni düzenlemeleri hayata geçirmiştir. Şunu iyi biliyoruz ki yaşadığımız ilçenin her alanda gelişmesi için ilçemize dinamizm katan tüm kesimler arasında akıl ve güç birliğinin oluşması şarttır. Ancak el ele verdiğimizde ve herkes üzerine düşen görevi hakkıyla, layıkıyla yerine getirdiğinde vatandaşlarımızın hizmetlerden en üst düzeyde yararlanmasını sağlayabiliriz. “ dedi.

        Ziyarete gelen muhtarlar müştereken yapmış oldukları konuşmalarında ; “ Sayın Kaymakamımız, öncelikle sizlere kabullerinizden dolayı ve şimdiye kadar vermiş olduğunuz değer ve destekleriniz için bütün köy ve mahalle muhtarlarımız adına teşekkür ediyoruz. Muhtarlık görevini yerine getirmek gerçekten de zor ve büyük fedakarlık gerektiriyor. Halkın teveccühüne mazhar olmak, bizlere önemli bir sorumluluk yüklemiştir. Hem devleti hem de milleti temsil etme noktasında vatandaşlarımıza hizmet etmekten büyük memnuniyet ve onur duyuyoruz. “ dediler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AK PARTİ UŞAK MİLLETVEKİLİ MEHMET ALTAY GÜVENLİK VE İSTİHBRAT KOMİSYONU BAŞKANLIĞINA SEÇİLDİ
AK PARTİ UŞAK MİLLETVEKİLİ MEHMET ALTAY GÜVENLİK VE İSTİHBRAT KOMİSYONU BAŞKANLIĞINA SEÇİLDİ
“KENTTEKİ YAPI STOKUNUN ENVANTERİNİ ÇIKARTACAĞIZ”
“KENTTEKİ YAPI STOKUNUN ENVANTERİNİ ÇIKARTACAĞIZ”
"