Advert

''AZERBAYCAN'IN SEVİNCİ BİZİM SEVİNCİMİZ, KEDERİ BİZİM KEDERİMİZDİR''

1881 Derneği Genel Başkanı Borga Sezer Ermenistan'ın Azerbaycan'a saldırılarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

''AZERBAYCAN'IN SEVİNCİ BİZİM SEVİNCİMİZ, KEDERİ BİZİM KEDERİMİZDİR''
''AZERBAYCAN'IN SEVİNCİ BİZİM SEVİNCİMİZ, KEDERİ BİZİM KEDERİMİZDİR'' egeseshaber

Borga Sezer: ''Bugün burada bulunma nedenimiz; kardeş vatanımız Azerbaycan’ın haklı mücadelesine ortak olmak, insanlık suçu işlemeye devam eden ermenistanı kınamak ve uyarmaktır.

30 senedir işgal altındaki Dağlık Karabağ topraklarımız için Azerbaycan Devletimiz; medenice ve büyük Türk devleti duruşu sergileyerek hukuk ve diplomasi mücadelesi vermekteydi, ta ki ermenistanın sivil halka ateş açıp vatandaşlarımızı şehit edene kadar.

Terörü destekleyen devletler dışındaki tüm dünya devletleri, Karabağ’ın adaletsizce ve haksız işgaline karşı Azerbaycan’ın bu haklı mücadelesine sessiz kalmamış, Azerbaycan’ın yanında olmuşlardır.

Tarih boyunca büyük imparatorluklar kurmuş milletler ırkçı zihniyete sahip olmazlar. Türkler de her zaman büyük imparatorluklar kurmuş milletler olarak; her zaman adaletten yana olmuştur. Ancak bunca yıldır Karabağ’daki kendi topraklarımızda etnik kıyıma uğradığımız yetmiyormuş gibi, bir de Azerbaycan’ımızın güvenliğine ve bütünlüğüne göz dikmiş ermenistana Yüce Türk Ordumuz gücünü göstermek zorunda kalmıştır.

Sivil yerleşim yerlerini savaşlarda insanlık ve savaş suçu sayılan bombalarla alçakça bombalayan ermenistanın haddini çoktan aştığı herkes tarafından dile getirilmelidir. Ermenistanın sivilleri hedef aldığı saldırılarda Azerbaycan vatandaşlarımız ile Azerbaycan’da huzur içinde yaşayan Ermeni vatandaşları da bulunmaktadır.


Dağlık Karabağ’da hiçbir Azerbaycan Türk’ü, hiçbir Türk yaşayamıyorken, oralardan kovulmuş ya da katledilmişken; Azerbaycan’da sayısız Ermeni vatandaş huzur içinde yaşamaktadır. Bize insanlık dersi, barış ve kardeşlik dersi kimsenin vermeye ne gücü ne de yüreği yeter. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi;
"Azerbaycan'ın sevinci bizim sevincimiz, kederi bizim kederimizdir." ifadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AK PARTİ UŞAK MİLLETVEKİLİ MEHMET ALTAY GÜVENLİK VE İSTİHBRAT KOMİSYONU BAŞKANLIĞINA SEÇİLDİ
AK PARTİ UŞAK MİLLETVEKİLİ MEHMET ALTAY GÜVENLİK VE İSTİHBRAT KOMİSYONU BAŞKANLIĞINA SEÇİLDİ
“KENTTEKİ YAPI STOKUNUN ENVANTERİNİ ÇIKARTACAĞIZ”
“KENTTEKİ YAPI STOKUNUN ENVANTERİNİ ÇIKARTACAĞIZ”
"