Advert

EMET KAYMAKAMI HASAN ÇİÇEK'TEN LİSE ZİYARETİ

Emet Kaymakamı Hasan Çiçek, Emet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde incelemelerde bulundu.

EMET KAYMAKAMI HASAN ÇİÇEK'TEN LİSE ZİYARETİ
EMET KAYMAKAMI HASAN ÇİÇEK'TEN LİSE ZİYARETİ egeseshaber

Emet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret eden Emet Kaymakamı Hasan Çiçek’e İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Nuri Ceyhan eşlik etti.

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Ali Bahçeci, müdür yardımcıları H.Fehmi Tekin ve Cemile Cesur tarafından karşılanan Kaymakam Çiçek, müdür odasında yaptıkları değerlendirme toplantısında okulun genel durumu hakkında bilgiler alıp, ihtiyaç ve talepleri dinledi. Okulun ön ve arka tarafında bahçe düzenleme ve engelli rampası yapım çalışmasını yerinde inceleyen Kaymakam Çiçek, yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

        Daha sonra 12. ve 9. Sınıf öğrencilerini ziyaret eden Kaymakam Çiçek, onlarla hasbihal ederek, ihtiyaç ve taleplerini dinledi. Pansiyonda kalan öğrencilerin herhangi bir ihtiyaçlarının olup olmadığını da soran Çiçek, mümkün mertebe yardımcı olduklarını, olmaya da devam edeceklerini belirtti. Özellikle koronavirüsle mücadele kapsamında maske takma, fiziki mesafe ve hijyen kurallarına riayet etmeleri konusunda uyarılarda bulunan Çiçek, sınıfların temiz tutulması ve sürekli havalandırılması gerektiğinin önemine değindi.

        Devam etmekte olan Destekleme ve Yetiştirme Kursları ile eğitim hayatları hakkında öğrencilere hitaben bir konuşma yapan Çiçek, “ Pandemi yüzünden zorlu bir süreçten geçiyoruz. Koronavirüsle mücadele kapsamında alınan tedbirlere riayet etmenizin yanı sıra, daha sabırlı olmanız ve iyi bir motivasyonla sürekli, planlı olarak çalışmanız gerekmektedir. Geleceğinize hazırlanma konusunda, ufkunuzu, hedefinizi her zaman diri, taze, yüksek ve geniş tutun. Heyecan ve umudunuzu asla yitirmeyin. Özellikle kitap okumayı alışkanlık haline getirin. Çağımız bilgi, iletişim ve teknoloji çağı. Onun için çok okuyalım, bilgi sahibi olalım, bütün gelişmeleri yakından takip edelim ve üretme konusunda çözümün bir parçası olmak için çaba sarfedelim. Kaymakamlık olarak eğitime büyük önem veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz. Destekleme ve Yetiştirme Kursları bu anlamda sizi geleceğe hazırlayan büyük bir imkandır. İyi değerlendiriniz. Kurs yerinin hazırlanmasında, eğitimin verilmesinde katkısı ve emeği olanlara ve katılımda bulunan öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Öğrencilerimiz güzel bir şekilde çalışıp kursa sürekli gelerek bilgilerini pekiştirip yeni şeyler eklerlerse, hedefledikleri liseyi veya üniversiteyi, istedikleri bölümü kazanacaklarına inanıyorum" dedi.

        Ziyaret sonunda Kaymakam Çiçek’e okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler, eğitime vermiş oldukları değer ve desteklerinden dolayı teşekkür ettiler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AK PARTİ UŞAK MİLLETVEKİLİ MEHMET ALTAY GÜVENLİK VE İSTİHBRAT KOMİSYONU BAŞKANLIĞINA SEÇİLDİ
AK PARTİ UŞAK MİLLETVEKİLİ MEHMET ALTAY GÜVENLİK VE İSTİHBRAT KOMİSYONU BAŞKANLIĞINA SEÇİLDİ
“KENTTEKİ YAPI STOKUNUN ENVANTERİNİ ÇIKARTACAĞIZ”
“KENTTEKİ YAPI STOKUNUN ENVANTERİNİ ÇIKARTACAĞIZ”
"