Advert

UŞAK CHP KÜTAHYA MİLLETVEKİLİ ALİ FAZIL KASAP'I AĞIRLADI

CHP Uşak İl Başkanlığı Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap'ı ağırladı. Vekil Kasap, Uşak damadı olduğunu söylerken CHP Uşak İl Başkanı Dr. Ali Karaoba ise ziyaretlerinden dolayı CHP Kütahya milletvekili Ali Fazıl Kasap'a teşekkür etti.

UŞAK CHP KÜTAHYA MİLLETVEKİLİ ALİ FAZIL KASAP'I AĞIRLADI
UŞAK CHP KÜTAHYA MİLLETVEKİLİ ALİ FAZIL KASAP'I AĞIRLADI egeseshaber

CHP Uşak İl Başkanı Dr. Ali Karaoba yaptığı açıklamada; “Bugün aramızda Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap var. Kendileri partimizi ziyaret ettiler ve genel merkezin görevlendirmesiyle Uşak Milletvekili Özkan Yalım ile birlikte tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak yapılan kobilerin sorunlarını dinleyerek, ekonomi ile ilgili bir rapor hazırlayarak genel merkeze hem sorun tespiti hem çözüm tespitiyle ilgili bilgi sunmak için geldiler, sizleri bilgilendirmek için burada toplandık. Banaz’da esnaf ziyaret yaptık, ticaret odasına gittik, esnafa odasına gittik, kahveciler odası ve bakkallar odası başkanlarıyla da görüştük, işyerlerinin sorunlarını dinledik bunlarla ilgili yol haritası hazırlayıp çalışmalarımıza devam ediyoruz. Ülke freni patlamış bir araba gibi yokuş aşağı gidiyor biz ülkenin normalleşmesi konusunda cesur bir şekilde gür bir sesle söylemeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

"TÜRKİYE'DE ESNAFA HİÇBİR ŞEY YAPILMADI"

CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap; “Geçen hafta Özkan vekillimle beraber Kütahya’da aynı çalışmayı yapmıştık. Küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin sıkıntılarıyla ilgili genel merkezin görevlendirmesiyle ilgili geçen hafta Kütahya’da çalıştık bu hafta da Uşak’a gelmek benim için büyük bir zevk oldu bu kadar güzel ve kalabalık bir topluluğu görmek hoş. Gördüğümüz şey şu; neresinden tutsanız elinizde kalıyor. Dün 7 milyar TL’lik yolsuzluk ortaya çıkmıştı memleketin pandemi döneminde dünyada herkes esnafa, çiftçiye, küçük esnafa, sanayiciye destek verirken Türkiye iban numarası verdi bunun en önemli sebeplerinden birisi de ekonominin har vurup harman savrulmasıdır, bütçenin çar çur edilmesidir, kuş uçmaz kervan geçmez havalimanlarına verilen paralardır. Bunların bir an önce durması için beraber çalışacağız bunlar boşa yapılan çalışmalar değildir Türkiye’de esnafa hibe olarak hiçbir şey yapılmadı verilen hiçbir şey yok. Kredi verildi o kredilerin bu ay ödemeleri başlayacak bir esnafın 2 bin 500 TL verebilmesi için 2 bin 500 lira da kendisinin kazanması lazım bugün bir esnafın 50 bin lira ciro yapması lazım. Bu şartlar altında çığ gibi büyüyen bir kriz var bunun için biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak gerek esnafımızın gerek işçimizin yanındayız, bu dönemi birlikte atlatacağız. Biz önerilerimiz sunacağız hak etmeyenler istifa edecek, hak etmeyenlere çekilip gidecekler.” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AK PARTİ UŞAK MİLLETVEKİLİ MEHMET ALTAY GÜVENLİK VE İSTİHBRAT KOMİSYONU BAŞKANLIĞINA SEÇİLDİ
AK PARTİ UŞAK MİLLETVEKİLİ MEHMET ALTAY GÜVENLİK VE İSTİHBRAT KOMİSYONU BAŞKANLIĞINA SEÇİLDİ
“KENTTEKİ YAPI STOKUNUN ENVANTERİNİ ÇIKARTACAĞIZ”
“KENTTEKİ YAPI STOKUNUN ENVANTERİNİ ÇIKARTACAĞIZ”
"