Advert

CUMHURİYET'İN 97.YILI AKHİSAR'DA COŞKUYLA KUTLANDI

Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 97. Yıldönümü, Manisa'nın Akhisar ilçesinde düzenlenen törenlerle büyük bir coşkuyla kutlandı.

CUMHURİYET'İN 97.YILI AKHİSAR'DA COŞKUYLA KUTLANDI
CUMHURİYET'İN 97.YILI AKHİSAR'DA COŞKUYLA KUTLANDI egeseshaber

Cumhuriyet'imizin 97. yıl kutlamaları, sabah saat 09.30' da Akhisar Öğretmen Evi’nde başladı. Akhisar Kaymakamı Sabit Kaya, Akhisar Hava Meydan ve Garnizon Komutanı İstihkam Albay Mehmet Şahin, Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Akhisar Cumhuriyet Başsavcısı Tunay Pulça ile CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu’nun katılımı ile ilçe protokolünün bayramları kutlandı.

Milli Egemenlik Meydanı’nda saat 10.00’da başlayan Cumhuriyet Bayramı'nın 97. yıl kutlamaları, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Akhisar Kaymakamı Sabit Kaya’nın  günün anlam ve önemini belirten konuşması ile devam etti. Kaymakam Kaya, tüm Türk Milletinin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutladı.

Kayhan Ergun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Egemen Simitçi (Atatürk ve Cumhuriyet), Mehmet Ali Uğur (Cumhuriyet), Batuhan Kazanç (Vatanım Sevdası Cumhuriyet) şiirlerini okudu.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirilen spor, kompozisyon, şiir, resim, yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri protokol üyeleri tarafından takdim edildi. Tamamı kadınlardan oluşan Akhisar Belediyesi Halk Oyunları Ekibi’nin, zeybek gösteriminden sonra program sona erdi.

Akhisar Belediyesi’nin, Cumhuriyet’in 97. yılı için planladığı ‘Cumhuriyet İçin Pedalla’ bisiklet turu ve Cumhuriyet Mahallesi’nde yeni yapılan parka 97. yıla özel 97 fidan dikimi hava muhalefeti sebebiyle ileri bir tarihe ertelendiği bildirildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"YARIN SEÇİM OLSA BİZ HAZIRIZ"
MUĞLA BÜYÜKŞEHİR KOOPERATİF İŞBİRLİĞİ DEVAM EDİYOR
MUĞLA BÜYÜKŞEHİR KOOPERATİF İŞBİRLİĞİ DEVAM EDİYOR
"